Poprzedni artykuł: 5 wakacyjnych niezbędników Następny artykuł: Co zrobić, aby stanik bez ramiączek nie spadał? Znamy bardzo prosty tr...

Tak wyglądało najdroższe wesele na świecie!

Kobieta, , tagi: wesele
Zdjęcia sali weselnej naprawdę robią wrażenie. Jeszcze nigdy nie widziałyśmy tyle kwiatów, blichtru, przepychu i bieli w jednym miejscu. To wszystko (a nawet trochę więcej) kosztowało dosłownie fortunę!

Ślub jak z bajki - chyba tak najprościej możemy określić to, jak wyglądało najdroższe przyjęcie weselne. Zorganizowali je Folarin Alakija oraz jego szczęśliwa małżonka Nazanin Jafarian Ghaissarifan. O tym, jak wyglądała sala, zaproszenia, menu oraz ile pieniędzy kosztowało młodą parę wiele innych przyjemności, rozpisują się od kilku dni wszystkie media na świecie.

Ile młodzi musieli wydać na wszystkie weselne zachcianki?

Najdroższe wesele świata

Zacznijmy od samego miejsca, w którym to para młoda i goście bawili się do białego rana. Wydali na to naprawdę imponującą kwotę... Małżonkowie wynajęli Pałac Blenheim w Oxfordshire w Anglii. A jak podaje harpersbazaar.com, to koszt rzędu nawet 150 tysięcy funtów, czyli ponad 700 tysięcy złotych. Ale to miejsce chyba nie wywarłoby tak dużego wrażenia, gdyby nie spełnienie specjalnych życzeń pary. 

A na długiej liście znajduje się między innymi wyłożenie sali marmurową podłogą z pozłacanymi inicjałami młodych. Do tego mamy również wystawne menu oraz aż 12-piętrowy tort ozdobiony kwiatami. A przecież należy jeszcze pamiętać o garniturze pana młodego oraz pięknej sukni ślubnej panny młodej, która zapewne kosztowała fortunę.

Impreza odbyła się w niezwykle bajecznej scenerii białych i kremowych kwiatów, które znajdowały się dosłownie wszędzie. O tak bogaty wystrój zadbał znany florysta Jeff Leatham. A ten jest głównym dekoratorem hotelu Four Seasons George V w Paryżu. To także ulubieniec wielu zagranicznych i bardzo znanych gwiazd. Z jego usług korzystają między innymi Oprah Winfrey czy Kylie Minogue.

Wisienką na torcie był imponujący pokaz sztucznych ogni oraz występ Robina Thicke. Za wynajęcie gwiazdy takiego formatu na wesele można zapłacić nawet 700 tysięcy złotych!

Zobacz także:Jak zorganizować wesele za nieco ponad 15 tysięcy złotych?

Ile kosztowało najdroższe wesele na świecie?

Według zagranicznych serwisów, na zorganizowanie tak bajkowego ślubu i wesela wydano ponad 6 milionów dolarów, czyli aż 22 milionów złotych. Ale tak wystawna zabawa nie mogłaby się odbyć, gdyby nie matka pana młodego. Nigeryjska bizneswoman Folorunsho Alakija zajmuje 18. miejsce w rankingu Forbes'a najbogatszych ludzi w Afryce

Jesteście ciekawe, jak wyglądał pałac i wystrój sali? Zajrzyjcie do naszej galerii :).
Na naszym Wizażowym FORUM dziewczyny często rozmawiają o ślubnych planach - zobacz, jak planują wesle, ile na nie wydają i o jakiej sukni ślubnej marzą. 

Miałaś piękny makijaż na swoim ślubie? Chcemy go zobaczyć!
Dodaj swój Look w KWC i odznacz kosmetyki, którymi jesteś pomalowana. 

Zdjęcie główne: Instagram

Bierzesz niedługo ślub? Koniecznie zaopatrz się w jeden z tych fikserów:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 lutego 2019, 07:15

Zobacz także

Nasze propozycje