Poprzedni artykuł: Brudne paznokcie, niewydepilowane pachy... która młoda gwiazda zaliczy... Następny artykuł: Donatella Versace przeszła kolejne operacje plastyczne. Wygląda o nieb...

Najgorsze błędy jakie popełniamy podczas seksu w okolicach 30-tki. Lepiej ich unikaj

Kobieta, , tagi: seks, związek
To właśnie te niewinne nawyki sprawiają, że nie czerpiesz ze zbliżeń maksimum przyjemności.

Wraz z wiekiem i doświadczeniem seksualnym nasze preferencje nieco się zmieniają. Niestety stres, przemęczenie fizyczne i psychiczne, brak kontaktu z partnerem w ciągu dnia, czy zmiana naszego ciała po ciąży sprawiają, że łóżkowe igraszki po 30-tce już nie są takie jak kiedyś. Do naszej sypialni zaczyna wkradać się rutyna, a my mamy poczucie, że nie czerpiemy ze zbliżeń wystarczających doznań.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez zespół naukowców z University of Southampton i University College London zarówno kobiety, jak i mężczyźni wraz
 z wiekiem pomimo dużych oczekiwań, wykazują mniejszą aktywność seksualną.

Zmniejszona częstotliwość zbliżeń niekoniecznie jest czymś niezwykłym – twierdzi seksuolog Amanda Major. Istnieje wiele powodów, dla których nasze potrzeby ulegają zmianie – dodaje.

Według badaczki dzieje się tak ze względu na słabą komunikację, brak poczucia bezpieczeństwa w związku, niezadowolenie z własnego wyglądu, czy pozostawanie w związku z osobą, która unika zbliżeń. Tak drogie panie, to właśnie ten błąd popełniamy najczęściej. Tłumaczymy się zmęczeniem, bólem głowy, natłokiem pracy, często zapominając, że to właśnie seks pozwoli nam poczuć się lepiej, dostarczając nam ogromną dawkę hormonów szczęścia.

Najnowsze badania naukowców z Instytutu Kinseya dowodzą, że wraz z wiekiem kochamy się coraz rzadziej. W okolicy 30-tkiuprawiamy seks średnio 86 razy w roku, czyli ok. 1,6 razy w tygodniu. Dla porównania dwudziestokilkulatkowie kochają się średnio dwa razy w tygodniu, czyli mniej więcej 112 razy w ciągu roku. Im jesteśmy starsi na miłosne uniesienia decydujemy się nawet rzadziej niż raz w tygodniu.

Jednak poza częstymi wymówkami w celu uniknięcia zbliżenia, wraz z wiekiem popełniamy coraz więcej błędów, które sprawiają, że nie tylko nie czerpiemy z seksu wystarczającej przyjemności, ale też oddalamy się od naszego partnera.

W naszej galerii znajdziecie największe błędy jakie popełniamy podczas seksu w okolicach 30-tki.

Zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 22:39

Zobacz także

Nasze propozycje