Poprzedni artykuł: 8 kawaii przedmiotów, które rozczulą twoje serce Następny artykuł: 8 seriali, od których się nie oderwiesz!

7 doskonałych thrillerów na weekend

Pomysł na weekend? Dobry film, a najlepiej thriller. Jeśli ten gatunek jest twoim ulubionym, koniecznie sprawdź, czy znasz wszystkie 7 produkcji zebranych w naszym subiektywnym rankingu.

Milczenie owiec

Najlepsze thrillery na weekend - ranking

Klasyk! Każda część – zarówno Czerwony Smok, jak i Hannibal, zachwycają kunsztem reżyserii i barwnością postaci, ale to właśnie Milczenie Owiec wydaje się najbardziej trzymające w napięciu. Rola Anthony'ego Hopkinsa i jego przenikliwe, budzące niepokój spojrzenie, przeszły do historii i do dziś wywołują ciarki na plecach widzów. Równie godna polecenia jest książka Thomasa Harrisa o tym samym tytule, na kanwie której powstał film.

Labirynt

Najlepsze thrillery na weekend - ranking

Klimat filmu przypomina nieco ciężką atmosferę serialu The Killing. Deszczowe, szare miasteczko staje się tłem do rozpaczliwych poszukiwań zaginionego dziecka przez zdeterminowanego ojca (świetna rola Hugh Jackmana). Film z każdą minutą wciska w fotel coraz bardziej. Ładunek emocjonalny, który jest nam zafundowany w ciągu ponad 2,5 godziny seansu, jest jednym z najbardziej mocnych wśród produkcji tego typu w ostatnich latach.

Gra

Najlepsze thrillery na weekend - ranking

Film, który można oglądać wielokrotnie i za każdym razem, szczególnie znając jego zakończenie, odkrywać go na nowo. Główny bohater Nicholas Van Orton (Michael Douglas) to człowiek, który ma wszystko. A przede wszystkim pełną kontrolę nad swoim życiem. W prezencie urodzinowym od swojego brata otrzymuje zaproszenie do przedziwnej gry... Dynamika filmu, jego sugestywność, są tak intensywne, że momentami widz odczuwa wspólnie z Nicholasem Van Ortonem strach i absurdalność sytuacji.

Wyspa tajemnic

Najlepsze thrillery na weekend - ranking

Przeraźliwie gęsta, momentami aż trudna do zniesienia atmosfera. Thriller psychologiczny w reżyserii Martina Scorsesse to pozycja niemal obowiązkowa. Szeryf Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) przybywa na wyspę Shutter w celu wyjaśnienia tajemniczego zniknięcia pacjentki ściśle strzeżonego szpitala psychiatrycznego. Zakończenie filmu to gwarantowany opad szczęki na podłogę.

Słodkich snów

Najlepsze thrillery na weekend - ranking

Perełka hiszpańskiego kina. Słodkich snów pozostawia widza z dyskomfortem i i uczuciem niepokoju jeszcze na długo po zakończeniu seansu. Historia niczym nie wyróżniającego się dozorcy kamienicy, który obserwuje mieszkańców i zaczyna, początkowo niepostrzeżenie, ingerować w życie jednej z mieszkanek. Film odbiera to, co dla wielu jest najważniejsze – poczucie, że dom jest ich twierdzą i zapewnia bezpieczeństwo.

Zaginiona dziewczyna

Najlepsze thrillery na weekend - ranking

Doskonały dreszczowiec. Klasyka gatunku w wykonaniu mistrza – Davida Finchera. Niezwykle przewrotne kino, prowadzące widza na manowce za każdym razem, gdy próbuje rozwikłać zagadkę i gdy wydaje mu się, że tym razem na pewno się nie pomylił. Przy okazji brutalnie prawdziwy obraz poszczególnych etapów związku. 150 minut kina na najwyższym poziomie. David Fincher po raz kolejny pokazał, że jest twórcą niedoścignionym dla reszty.

Misery

Ranking najlepszych seriali

Filmowa adaptacja powieści Stephena Kinga. Autor popularnych książek ulega wypadkowi podczas śnieżycy, a pomocy udziela mu nieznajoma kobieta (genialna rola Kathy Bates), która okazuje się być pielęgniarką i jednocześnie wielką fanką jego twórczości... Wyjątkowy thriller, w którym każda minuta generuje coraz większe emocje i nie pozwala oderwać się od ekranu nawet na moment.

Polecamy też: 8 seriali, od których się nie oderwiesz i nowy, hitowy serial Polsatu

zdjęcia: Fotolia

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

27 stycznia 2020, 09:49

Nasze propozycje