Poprzedni artykuł: Limuzyna, złota korona i suknia zdobiona... banknotami euro - takiego... Następny artykuł: Elvis Presley Show Symfornicznie - Powrót Króla

Najpopularniejsze mity o seksie, w które natychmiast powinnaś przestać wierzyć

Kobieta, , tagi: seks, związek
Niektóre pozycje seksualne chronią przed zajściem w ciążę? Poznaj najczęściej powtarzane stereotypy na temat seksu… w które natychmiast powinniśmy przestać wierzyć.

Pomimo postępów w rozumieniu seksualności i likwidacji seksualnych tabu nadal istnieje wiele nieprawdziwych informacji na temat osiągania przyjemności, pragnienia, orgazmu, czy pozycji seksualnych dających gwarancję niezajścia w ciążę. Niestety wiele z tych powtarzanych przez nas mitów może bardzo negatywnie wpływać na podchodzenie do relacji międzyludzkich, a także szkodliwie działać również na nasze zdrowie.

W te mity najczęściej wierzymy

Do grona najpopularniejszych seksualnych mitów należy przekonanie, że brak seksu może być przyczyną trądziku. I choć doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że podłożem powstawania nieestetycznych krostek często jest nieprawidłowa dieta, nieodpowiednia pielęgnacja skóry, czy źle dobrane kosmetyki, to ten mit ma w sobie odrobinę prawdy. Poziom hormonów płciowych ma bowiem znaczący wpływ na stan naszej cery – androgeny zwiększają nie tylko libido, ale także produkcję sebum, a ich nadmiar może prowadzić do łojotoku, nadmiernego przetłuszczania się włosów oraz trądziku. Pamiętajmy jednak o tym, że żadne badania naukowe nie potwierdziły tezy, by regularny seks, czy masturbacja pozytywnie wpływały na regulację hormonów oraz poprawiały stan naszej cery.

Przeczytaj także: 5 rzeczy, na które faceci zwracają uwagę podczas seksu

Kolejnym niezwykle popularnym mitem jest wiara w to, że seks musi być spontaniczny. Oczywiście spontaniczność w relacjach damsko-męskich jest bardzo ważna i warto czasem ulegać impulsom, by zaskoczyć partnera nagłym pożądaniem, jednak planowane współżycie wcale nie pogarsza jakości seksu. Jak podkreśla Esther Perel, psychoterapeutka, która od 25 lat zajmuje się poradnictwem seksualnym, autorka bestselleru „Inteligencja erotyczna. Seks kłamstwa i domowe pielesze” rozmyślny i zamierzony seks wcale nie zabija w kochankach żaru, a wręcz przeciwnie. Oczekiwanie pobudza ich wyobraźnię, podsyca napięcie seksualne i daje czas na zaplanowanie podniecającego scenariusza, który niedługo się ziści. Jak zaznacza badaczka, pary planujące współżycie wykazują większe zadowolenie z seksu.

Przeczytaj także: 5 błędów, które niszczą twój związek

Jaki mit najczęściej powtarzamy?

Jednym z często powtarzanych mitów jest przeświadczenie, że rozmiar członka ma wpływ na doznania podczas stosunku. Niestety jest on bardzo krzywdzący dla mężczyzn i często prowadzi do frustracji oraz wielu kompleksów związanych z niewystarczająco dużym przyrodzeniem. Ten mit dodatkowo zostaje gloryfikowany przez przemysł pornograficzny ukazujący idealnego kochanka jako właściciela nie tylko długiego, ale i imponująco grubego przyrodzenia. Na szczęście długość, czy obwód penisa nie mają większego znaczenia na doznania seksualne, bowiem zależą one głównie od poziomu podniecenia partnerów, sposobu prowadzenia gry wstępnej, pozycji oraz poziomu penetracji.

Przeczytaj także: 6 zachowań, po których poznasz, że to przyzwyczajenie, a nie miłość

W naszej galerii znajdziesz jeszcze 5 bardzo często powtarzanych mitów na temat seksu, w które natychmiast powinniśmy przestać wierzyć.

Zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 10:11

Zobacz także

Nasze propozycje