Poprzedni artykuł: Chcesz być naturalnie piękna? Wygraj zestaw kosmetyków i akcesoriów do... Następny artykuł: Kuba Wesołowski pokazał urocze zdjęcie z wakacji z... córką!

Ten trening zwalcza stres, dodaje energii i pomaga schudnąć - bez żadnych ćwiczeń!

Kobieta, , tagi: odchudzanie, stres, trening
Nienawidzisz ćwiczeń za to uwielbiasz... spać? Ten "trening" będzie spełnieniem twoich marzeń ;)

Takiej formy "ćwiczeń" jeszcze nie było - uczestnicy tych zajęć zamiast forsownego treningu na przyrządach po prostu kładą się... spać. To nie scena z filmu komediowego, ale uproszczony opis napercise - najnowszego programu treningowego wprowadzonego w sieci siłowni David Lloyd Clubs w Glasgow. Ich celem jest walka ze stresem, poprawa jakości snu, a także... spalanie kalorii :)

Źródło zdjęcia: davidlloyd.co.uk

Autorką zaskakującego treningu jest Kathryn Pinkham, ekspertka w dziedzinie snu. Jak sama przyznaje, celem przyświecającym jej podczas opracowywania zajęć była przede wszystkim chęć poprawy długoterminowego funkcjonowania organizmu uczestników - mało kto zdaje sobie sprawę, że niedostateczna ilość snu może powodować rosnący niepokój a nawet depresję. Napercise ma temu zapobiegać.

Na czym polega napercise?

Uczestnicy zajęć nie ćwiczą skłonów ani nie biegają na bieżni - w zamian po prostu kładą się na pojedynczym łóżku i zasypiają przy akompaniamencie relaksacyjnej muzyki. Podczas trwających 45 minut "zajęć" temperatura w pomieszczeniu jest obniżana, by jak najbardziej sprzyjała zdrowemu wypoczynkowi i jednocześnie "wymuszała" na organizmie szybsze spalanie kalorii. Tak więc oprócz dodatkowej dawki snu w ciągu dnia mamy też dodatkowe korzyści odchudzające.

Na razie napercise jest w fazie testów - jeśli zajęcia okażą się sukcesem, mają zostać wprowadzone na światowy rynek. Jeśli chodzi o nas - jesteśmy bardzo za! Chętnie wzięłybyśmy udział w takim treningu, by móc się zrelaksować w ciągu długiego dnia pracy. Jeśli można dzięki temu choć troszkę schudnąć - tym lepiej :)

Co sądzicie o "ćwiczeniach" w formie drzemki? Chciałybyście wziąć udział w takich zajęciach?

Zobacz też: Żeby poderwać chłopaka, wysłała mu... prezentację w PowerPoincie! Z jakim rezultatem?

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Zapisz

Polecamy też relaksujące kosmetyki o zapachu lawendy z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 20:07

Zobacz także

Nasze propozycje