Poprzedni artykuł: Miał tylko 53 lata. Cały świat żegna George'a Michaela Następny artykuł: Ma wysportowane ciało i płaski brzuch. Ale kiedy przychodzą TE dni, wy...

George Michael ukrywał to przez całe życie. Jego sekrety naprawdę nas wzruszyły

Kobieta, , tagi: george michael
Zaledwie dwa dni po śmierci wokalisty na jaw wychodzą jego najskrytsze tajemnice. Nikt nie podejrzewał, że George Michael był tak dobrym i hojnym człowiekiem.

George Michael kierował się sercem, gdy dysponował fortuną, jakiej dorobił się na swoich utworach.  O tym, że bardzo często pomagał potrzebującym, wiedzieli tylko nieliczni. Podobnie, jak o tym, że był zagorzałym zwolennikiem in vitro. Świat obiegła wiadomość o tym, że George Michael sfinansował taki zabieg pewnej kobiecie, która nie mogła zajść w ciążę, a na zapłodnienie tą metodą nie było jej stać.

Zobacz także: Miał tylko 53 lata. Cały świat żegna George'a Michaela

Ale to nie jedyny przypadek, w którym wokalista pokazał, jak hojny potrafi być i jak czuły był na ludzkie cierpienie.

Charytatywna działalność George'a Michaela

Po jego śmierci ujawniono historię kobiety, którą piosenkarz zauważył w kawiarni. Nieznajoma szlochała, rozpaczając nad swoimi długami. Wtedy Michael poprosił jedną z kelnerek o to, aby przekazała kobiecie 25 tysięcy funtów (około 130 tysięcy złotych), kiedy tylko on wyjdzie z kawiarni. Płacząca kobieta miała się nie dowiedzieć, że to on był hojnym darczyńcą.

Na jaw szybko wyszła również wiadomość o tym, że George Michael pomagał w schronisku dla bezdomnych. Informacją podzieliła się jedna z tamtejszych wolontariuszek. Napisała na Twitterze, że artysta wcześniej chciał uniknąć rozgłosu i prosił o anonimowość. 

Ale gdyby tego wszystkiego było mało, George Michael wpłacił łącznie kilka milionów funtów na specjalną linię pomocy dla dzieci, ChildLine. Mogą tam przez całą dobę dzwonić dzieci z problemami - mają zapewnioną dyskrecję, a każdy zgłoszony problem jest sprawdzany. Jej założycielka zdradziła niedawno, że wokalista nie chciał nagłaśniać wojego wsparcia i prosił, by utrzymać to w sekrecie. Kobieta dotrzymała słowa i ujawniła informację dopiero po śmierci wokalisty.

Mało kto wiedział również o tym, że George Michael za 1,45 miliona funtów kupił pianino, na którym John Lennon skomponował utwór „Imagine”. Jak się okazało, nabyty przez niego instrument trafił do Muzeum Beatlesów w Liverpoolu.

Zapisz

zdjęcia: ONS

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 stycznia 2019, 21:27

Zobacz także

Nasze propozycje