Poprzedni artykuł: Czego pragną mężczyźni, czyli o tym, co w urodzie kręci facetów Następny artykuł: Jak pielęgnować skórę pod pachami?

Nowoczesna kobieta na zakupach

Kobieta, , tagi: zakupy, zakupy online, aplikacja mobilna, Blik
W 2015 roku ponad połowa polskich internautek przynajmniej raz zrobiła zakupy w internecie. Kobiety coraz chętniej korzystają z nowoczesnych technologii zakupowych, częściej niż mężczyźni przeglądają oferty e-sklepów i uważają sektor zakupów w sieci za najbardziej przyszłościowy. Ten punkt widzenia z pewnością nie dziwi mężczyzn!

W 2013 roku już 16 milionów Polaków korzystało z usług sklepów internetowych. O ile mężczyźni chętnie korzystali z aukcji internetowych, o tyle e-sklepy przyciągały przede wszystkim panie, wciąż poszukujące idealnej poduszki na sofę i wymarzonej torebki. Już ponad połowa z nas robi zakupy w sieci. Polki coraz chętniej otwierają się na nowe technologie, a firmy prześcigają się w wynajdywaniu rozwiązań mających ułatwić im dokonywanie zakupów. Pojawiają się zakupowe aplikacje mobilne, coraz popularniejsze stają się także standardy płatności w rodzaju Blik (gdzie dokładnie płaci się za jego pośrednictwem, można sprawdzić na stronie blikmobile.pl).

Szybciej i wygodniej

Nie od dziś wiadomo, że współczesne kobiety są bardziej zabiegane niż mężczyźni. Oprócz pracy, zajmujemy się prowadzeniem domu i opieką nad dziećmi. Nic dziwnego, że chcąc zaoszczędzić czas i pieniądze, coraz częściej wykorzystujemy nowe technologie. Pozwalają one bowiem na dokonywanie zakupów w domu, korzystanie w procesie zakupowym z aplikacji mobilnych, a także używanie smartfona czy telefonu zamiast portfela. Takie zakupy są wygodne i zajmują mniej czasu niż tradycyjne przeczesywanie galerii handlowych. A co najczęściej kupujemy w sklepach internetowych? Oczywiście odzież i dodatki! A także książki, płyty i filmy.

Nowy standard płatności

Coraz większą popularność zdobywają także mobilne płatności, nowoczesne rozwiązanie umożliwiające płacenie za pomocą telefonu, wypłacanie dzięki niemu gotówki z bankomatów czy szybkie przekazywanie pieniędzy znajomym. Mobilne płatności, np. za pomocą systemu Blik, są szybkie i bezpieczne, co może potwierdzić 1,7 mln zadowolonych użytkowników tego systemu.

Płatności tego typu mogą ułatwiać zarówno tradycyjne zakupy w sklepach, jak i te dokonywane w sieci (jakiś czas temu Polski Standard Płatności uruchomił specjalną promocję dla sklepów internetowych). Noszenie ze sobą gotówki czy nawet karty płatniczej nie jest konieczne – aby zapłacić za zakupy, wystarczy jedynie smartfon czy telefon. Czyż to nie wspaniała wiadomość? Tego typu płatności mogą również przydać się w rozliczeniach ze sklepem, a także także P2P.

Przelewy na telefon?

Wspomniane wyżej P2P (z angielskiego person–to–person) to, najprościej rzecz ujmując, przelewy na telefon. W ramach płatności mobilnych użytkownicy aplikacji bankowych mogą przekazywać sobie nawzajem fundusze na wskazane numery telefonu. Na pewno nieraz zdarzyło ci się, że podczas wspólnych wyjść, na przykład do restauracji, jedna osoba uregulowała cały rachunek, a pozostali uczestnicy obiadu nie mieli odliczonej kwoty gotówki, żeby jej oddać. Na szczęście ten problem już wkrótce stanie się przeszłością ­– dziś wystarczy przelać odpowiednią sumę wybranej osobie za pośrednictwem telefonu. Pieniądze trafiają na konto w przeciągu kilku sekund, a wysyłający musi tylko znać numer telefonu odbiorcy. Jeśli więc prosisz koleżankę, aby kupując sobie coś ciekawego, zabrała drugą sztukę i dla ciebie, możesz od razu przesłać jej na to pieniądze. Dziecko pilnie potrzebuje funduszy? Dzięki płatnościom mobilnym możesz mu je przesłać błyskawicznie i bez problemów. Na razie w Polsce z tego udogodnienia mogą korzystać klienci Banku Millennium, ING Banku Śląskiego, BZ WBK i mBanku, ale owa lista wkrótce z pewnością się poszerzy. Już coraz więcej Europejczyków otwiera się na tego typu udogodnienia.

Mobilne zakupy

Spośród innych rozwiązań, wychodzących naprzeciw nowoczesnym klientom, koniecznie zwróć uwagę na mobilne zakupy. Liczba sklepów, dostosowujących swoje witryny internetowe dla użytkowników urządzeń mobilnych, wciąż wzrasta. Zakupy za pomocą smartfonów, tabletów czy innych urządzeń przenośnych są wygodne, ponieważ można ich dokonywać w różnych miejscach i okolicznościach – na przykład dojeżdżając tramwajem do pracy. Jest to więc doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu.

Jak widać, jest mnóstwo powodów, które wpływają na to, iż coraz więcej Polek sięga po nowinki technologiczne ułatwiające zakupy i płatności. Nowoczesne rozwiązania pozwalają zaoszczędzić czas, pieniądze i są po prostu wygodne. Dzięki temu zakupy stają się jeszcze przyjemniejsze!

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje