Poprzedni artykuł: Kreacje haute couture namalowane za pomocą... lakierów do paznokci Następny artykuł: Cierpi na niego większość z nas. Niedobór witaminy B12

Sposób, który sprzyja odchudzaniu bez wysiłku

Z jednej strony wiemy, że utrzymanie nienagannej sylwetki jest niemożliwe bez odpowiedniej diety i pewnej dawki ruchu. Z drugiej – wciąż szukamy sposobów, aby spalić trochę kalorii bez większego wysiłku. Tym bardziej może ucieszyć wiadomość, że długa kąpiel nie tylko relaksuje i rozgrzewa, ale i sprzyja spalaniu kalorii.

Zwykle koncentrujemy się na tym, ile kalorii spalamy podczas treningu, zupełnie zapominając, że przecież ubywa nam ich także w trakcie wykonywania codziennych czynności. Nowe badanie daje pretekst do zafundowania sobie wieczorem długiej, gorącej kąpieli. Naukowcy z Uniwersytetów Leicester i Loughborough postanowili sprawdzić, ile kalorii można spalić podczas gorącej kąpieli w wannie. Okazało się, że godzinna kąpiel pozwala spalić 126 kalorii, czyli mniej więcej tyle, ile spala się podczas półgodzinnego spaceru.

Kąpiele nie mogą zastąpić treningów – aby utrzymać jak najlepszy stan zdrowia, należy jednak podjąć się wysiłku fizycznego. Mają one za to inną zaletę. Badanie wykazało również, że gorąca kąpiel obniża poziom cukru we krwi bardziej niż jazda na rowerze. Jest to podobno zasługa uwalniania się białek szoku cieplnego, które zwiększają wychwyt glukozy z krwi.

Chociaż badanie przeprowadzono wśród mężczyzn, jesteśmy przekonane, że długie kąpiele służą także kobietom. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak przygotować dobrą sól i kilka gadżetów, dzięki którym mogłybyśmy „wyszczuplającą” kąpiel połączyć z aromaterapią.

Zobacz także:  Tanie i dobre. Kosmetyki do makijażu do 15 zł!

zdjęcia: Free

Sprawdzone przez Wizażanki płyny do kąpieli

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 08:40

Zobacz także

Nasze propozycje