Poprzedni artykuł: Na jednym zdjęciu wystający brzuch, na drugim... perfekcyjna figura. Z... Następny artykuł: Kochasz tańczyć? Mamy coś dla ciebie - festiwal tańca El Sol Bachata D...

Co za metamorfoza! Courtney schudła 75 kg, bo zrezygnowała z...

Kobieta, , tagi: dieta, odchudzanie, metamorfozy
30-letnia Courtney Maguire schudła 75 kg. Jej sposób na cudowną dietę? Odstawienie alkoholu. Sprawdź, jak Amerykanka zmieniła swój wygląd, swoje samopoczucie i swoje życie.

Do niedawna życie Courtney Maguire, 30-latki z Teksasu, nie było godne pozazdroszczenia. Alkoholizm, nadwaga, wieczne kłopoty z mężczyznami. Wszystkie trzy problemy rozwiązała, podejmując jedną radykalną decyzję - przestała pić.

„Faceci, z którymi się spotykałam, mieli niezdrową słabość do otyłych kobiet. Spotykając się z nimi, nie miałam motywacji, żeby przejść na dietę” – tłumaczyła Courtney. 

Amerykanka po raz pierwszy postanowiła schudnąć w 2009 roku. Ale zamiast zmienić nawyki żywieniowe, poszła na skróty. Operacja podwiązania żołądka nie przyniosła jednak pożądanych rezultatów. Courtney miała problemy z trawieniem i wymiotowała, ale nie straciła apetytu. Potrafiła w środku nocy wybrać się do fast foodu i zamówić pięć zestawów. Do rana wszystkie były zjedzone.

Problemem był także alkohol. Niezdrowa dieta i picie doprowadziły do tego, że Courtney ważyła aż 140 kilogramów. Wtedy jej ciało odmówiło posłuszeństwa. Dziewczyna wiedziała, że musi zmienić swoje życie, bo niedługo nie będzie już czego ratować.

Zdecydowała się wtedy na wyłączenie żołądkowe, czyli chirurgiczne leczenie otyłości, polegające na zmniejszeniu objętości żołądka, oraz skrócenie części trawiennej przewodu pokarmowego. W ciągu czterech miesięcy po operacji schudła 18 kg.  

Jak to osiągnęła? Przeszła na dietę, zapisała się na pilates i zamieniła wino na wodę. To nie koniec zmian. Radykalne chudnięcie spowodowało obwisanie nadmiaru skóry na brzuchu i piersiach, więc Courtney zdecydowała się na kolejne operacje – powiększenie piersi i liposukcję. 
Z czego cieszy się najbardziej? „Nareszcie mam szansę na miłość. Mężczyźni widzą we mnie kobietę, a nie grubaskę. A ja mam wreszcie odzyskałam pewność siebie, więc nie umawiam się z każdym, kto mnie zechce” – mówi Courtney, która inspiracji do zmiany upatruje w leczeniu alkoholizmu. Od decyzji o odstawieniu alkoholu zaczęła się rewolucja w życiu Amerykanki. To dowodzi, że każda z nas może zmienić w sobie nawet to, czego nie lubi najbardziej, co ją najbardziej krzywdzi i co jest przyczyną jej największych kłopotów. 

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 15:40

Zobacz także

Nasze propozycje