Poprzedni artykuł: Za nami spotkanie MasterClass – Sztuka konwersacji Z ANDRZEJEM SEWERYN... Następny artykuł: Anna Kalczyńska pokazała zdjęcie sprzed ponad 10 lat. Nie wszyscy fani...

'Aborcja jest ok'? Gwiazdy krytykują okładkę 'Wysokich Obcasów'

Kobieta,
,
, tagi: Hanna Lis, wysokie obcasy, aborcja
W "Wysokich Obcasach", dodatku do "Gazety Wyborczej" nie pierwszy raz poruszono tematykę aborcji. Jednak hasło z najnowszej okładki brzmiące "Aborcja jest ok" wywołało oburzenie w całej Polsce. Swoje zdanie na jej temat publikują również gwiazdy.

"Wysokie Obcasy" nie pierwszy raz głośno wypowiedziały się na temat przerywania ciąży. Jesienią 2016 roku szerokim echem odbił się opublikowany wywiad z Natalią Przybysz, która przyznała, że poddała się aborcji. Zabieg został wykonany na Słowacji. Gwiazda ma już dwójkę dzieci i nie chciała mieć kolejnego. 

"Aborcja jest ok" - kontrowersyjne hasło na okładce "Wysokich Obcasów"

Tym razem tytuł szokuje hasłem na najnowszej okładce, które brzmi "Aborcja jest ok" i znajduje się na koszulkach trzech zadowolonych kobiet. Dalej czytamy: "Nie jesteś sama, jedna trzecia twoich znajomych miała aborcję. Aborcyjny Dream Team". Jaki ma nieść przekaz? 

Aborcyjny Dream Team on tour ruszył w trasę po Polsce. Trafił też na nasze łamy. Jego założycielki wykorzystując wieloletnie doświadczenie Justyny Wydrzyńskiej, założycielki forum Kobiety w Sieci (maszwybor.net), na którym kobiety znajdują informacje i porady jak przejść aborcję farmakologiczną w domu, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi kobietami. I zdejmują z aborcji odium traumy, strachu i oceny - czytamy na Facebooku "Wysokich obcasów".

Gwiazdy o okładce "Wysokich Obcasów" z hasłem "Aborcja jest ok"

Okładka wywołała spore kontrowersje. Materiał komentują również gwiazdy, które przyznają, że kobiety powinny mieć prawo do decydowania o swoim ciele, ale ta okładka niesie nieodpowiedni przekaz. Wśród nich znalazła się Hanna Lis, Karolina Korwin-Piotrowska czy Tomasz Lis. Zgodnie twierdzą oni, że takie przedstawianie tematu może bardziej zaszkodzić kobietom, które walczą o swoje prawa. Dlaczego?

Od dawna nie przeczytałam nic głupszego i bardziej pozbawionego empatii (wobec kobiet). Znam kilka, które dokonały aborcji. Tak przed jak i po zabiegu nie widziałam na ich twarzach, ani różu, ani brokatu (?), ani - tym bardziej - uśmiechu. Może moje znajome nie są tak znakomicie "wyemancypowane", jak panie z okładki, bo decyzja o usunięciu ciąży była dla nich dramatycznie trudna, a psychologiczne następstwa zabiegu ogromnie bolesne. "Idzie nowe" mówią panie i zapowiadają "aborcyjny dream team tour". Pewnie z brokatem, różem i gratis manicurem za każdą radosną skrobankę. A ja robię zamaszysty face palm i myślę sobie, że fanatyczni zwolennicy całkowitego zakazu aborcji lepszych sojuszników dla swojej sprawy nie mogli sobie wymodlić - czytamy na Instagramie Hanny Lis. 

Nie mniej oburzona tą okładką jest Karolina Korwin-Piotrowska. 

Czy ktoś pomyślał z wyobraźnią, zanim zdecydował się na ten ruch, pamiętając, że czarny protest miał tę siłę, bo połączył kobiety z różnych środowisk i o różnych poglądach? I że tu trzeba wyczucia, kultury i szacunku dla różnych poglądów, właśnie dlatego, żeby nikt z Polek nie zrobił chodzących macic?
Drogie panie, właśnie koncertowo i głupio, według scenariusza prawicy, która właśnie gremialnie otwiera szampana, rozp*******cie zdobycze ostatnich lat. Jesteście z siebie dumne? - czytamy w poście na Instagramie. 

W sieci pojawił się także męski punkt widzenia. Swoją opinią na temat okładki "Wysokich Obcasów" podzielił się m.in. Tomasz Lis

Aborcja jest ok? Nie prawo do aborcji, ale aborcja? Ta okładka będzie długie lata wykorzystywana przeciw obrońcom praw kobiet. I trudno się będzie dziwić - czytamy na Twitterze Tomasza Lisa.

Pod okładką umieszczoną na Facebooku "Wysokich Obcasów", gdzie od razu polała się fala komentarzy, sami zainteresowani odnieśli się do zarzutów, które się pojawiły pod materiałem. 

wysokie obcasy

Źródło: Facebook/wysokieobcasy

Co sądzicie o tej okładce? Czy również jesteście oburzone jej wydźwiękiem?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 03:56

Zobacz także

Nasze propozycje