Poprzedni artykuł: Uwodzi mężczyzn i podnosi pewność siebie. Zapozuj tak do zdjęcia, a bę... Następny artykuł: Zalety picia soków warzywno-owocowych

4 największe mity o miesiączce! Do tej pory na pewno wierzyłaś w choć w jeden z nich...

Kobieta,
,
, tagi: miesiączka
Mitów o miesiączce jest wiele... Zastanawiacie się, co wam wolno, a czego lepiej unikać w trakcie okresu? Sprawdźcie, czego nie musicie sobie odmawiać, ale też z czym lepiej uważać.

Kiedy pojawia się pierwszy okres, wiele z nas spotyka się z radami od mam i babć, które wydają się niezwykle pomocne. Niestety wśród nich często pojawiają się mity, które są bezmyślnie powtarzane przez pokolenia. 

Polecamy:  Nie zgadniecie, co najbardziej denerwuje... ginekologów!

Występowanie miesiączki w tym samym czasie co u koleżanki

Zapewne niejedna z was spotkała się z sytuacją, kiedy grupa kobiet spędzających ze sobą sporo czasu na co dzień twierdziła, że ma okres w tym samym czasie. Naukowcy z Uniwersytetu w Oxfordzie postanowili zbadać, czy istnieje coś takiego, jak synchronizacja okresów. Posłużyli się aplikacją "Clue", dzięki której mierzono cykle miesiączkowe par kobiet, które na co dzień miały ze sobą zażyłe relacje.
Okazało się, że po 3 miesiącach, blisko 76% par biorących udział w eksprymencie miało różne cykle miesiączkowe. Ewentualna zbieżność występowania miesiączek może być wynikiem różnej długości cyklów, które czasem zbiegają się z tymi innych kobiet i synchronizacja gotowa:) Czy przekonuje was to tłumaczenie?

W naszej galerii znajdziecie jeszcze inne mity, w które kobiety często wierzą, choć nie mają nic wspólnego z prawdą. 

Pobierz Trendbook Wizaz.pl – pierwszy taki w Polsce!

Foto: iStock

Oto najlepsze płyny do higieny intymnej polecane w KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 kwietnia 2019, 02:44

Zobacz także

Nasze propozycje