Poprzedni artykuł: Marcelina Zawadzka pokazała odważne zdjęcie. Fani: "Wolałabym panią w... Następny artykuł: Żeby odzyskać młodość i szczupłą sylwetkę ludzie wstrzykują sobie horm...

Znana gwiazda pokazała swoje koszmarnie zniekształcone nogi. Takiej opuchlizny dawno nie widzieliśmy!

Kobieta, , tagi: opuchlizna nóg
Gwiazda pokazała swoje zniekształcone opuchlizną nogi. Okazało się, że tak dla piosenkarki kończy się każda podróż samolotem. Jak to możliwe?

Myśleliśmy, że po tym, jak zobaczyliśmy opuchnięte stopy ciężarnej Jessiki Simpson nic nas już nie zdziwi. Tak było dopóki nie zobaczyliśmy zdjęcia, które na Stories opublikowała popularna raperka Cardi B. Na fotce widać koszmarnie zdeformowane nogi piosenkarki. Co ciekawe, opuchniętych stóp 26-latki nie można (tak jak w przypadku Simpson) wytłumaczyć ciążą. Cardi twierdzi, że tak kończy się dla niej każda podróż samolotem.

Fot.: Instagram

Zobacz także: Dramat ciężarnej 22-latki. Żeby ocalić palec, zniszczyła pierścionek za 2.5 miliona złotych!

Obrzęk nóg w trakcie lotu samolotem

Na fotce opublikowanej na Stories, Cardi B wyjaśniła, co powoduje u niej obrzęki nóg i jak na ten problem zareagowali lekarze. Gwiazda napisała:

Zobaczcie, jakie mam opuchnięte stopy po każdym locie samolotem. Wyobraźcie sobie, co dzieje się z resztą mojego ciała. To dlatego lekarze powiedzieli mi, żebym odpuściła sobie koncertowanie.

Faktycznie podróżowanie samolotem, zwłaszcza jeśli trwa dłużej niż trzy godziny, może prowadzić do takiego obrzęku kończyn dolnych. Ta opuchlizna to efekt zmian ciśnienia oraz braku ruchu. U unieruchomionego w pozycji siedzącej pasażera spowalnia się krążenie krwi, która na dodatek zaczyna gęstnieć. Zastojowi krwi żylnej towarzyszy także zastój chłonki, czyli płynu tkankowego transportującego po organizmie między innymi komórki układu odpornościowego.

Nieestetyczna i powodująca dyskomfort opuchlizna to niejedyne przykre konsekwencje dłuższych lotów! Istnieje prawdopodobieństwo, że krew zalegająca w nogach zacznie krzepnąć i możemy wtedy mieć do czynienia z tak zwanym syndromem klasy ekonomicznej. W ten sposób lekarze nazywają zapalenie żył (zakrzepicę), które jest skutkiem długiego siedzenia w pozycji uniemożliwiającej wyprostowanie nóg, bo tańsze miejsca w samolocie (klasa ekonomiczna) charakteryzują się właśnie blisko ustawionymi rzędami foteli i małą przestrzenią na nogi. Zakrzepica jest bolesna, może prowadzić do powstania żylaków i owrzodzeń, a w skrajnych wypadkach do śmierci. 

Zobacz także: Obudziłaś się rano z opuchniętą buzią? Sprawdź dlaczego!

Na zakrzepicę są narażone zwłaszcza osoby otyłe, stosujące antykoncepcję hormonalną, przewlekle chore (między innymi na niewydolność serca), w ciąży lub kobiety, które niedawno urodziły. Profilaktycznie zaleca się przyjmowanie przed lotem kwasu acetylosalicylowego (jeśli nie jest się uczulonym na tę substancję lub gdy nie ma innych przeciwwskazań) albo zlecone przez lekarza zastrzyki z heparyny.

Zdjęcie główne: ONS

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 czerwca 2019, 17:40

Nasze propozycje