Poprzedni artykuł: Żywiec Zdrój z nową odsłoną wody w kampanii „Zrównoważona przez naturę... Następny artykuł: Uważaj na te znaki zodiaku. Często kończą związki bez podania przyczyn...

Padła wstępna data powrotu wesel - podała ją wicepremier

Kobieta,
,
, tagi: koronawirus
O możliwość organizacji ślubu i wesela dopytują przyszli nowożeńcy i przedsiębiorcy związani z branżą ślubną. Politycy są coraz bliżej odpowiedzi. Padła propozycja daty.

Czerwiec jest corocznie szczytem sezonu weselnego w Polsce. Branża ślubna, jak i przyszli małżonkowie wciąż jednak czekają w zawieszeniu na informacje dotyczące jednego z najważniejszych dni w ich życiu. Jak podały wicepremier Jadwiga Emilewicz i wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, możemy spodziewać się ich już wkrótce. Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie organizacja wymarzonego przyjęcia weselnego będzie możliwa jeszcze w czerwcu. 

Rozumiem, że czerwiec to jeden z najbardziej ślubno-weselnych miesięcy w roku i pojawia się wiele pytań zarówno od nowożeńców, jak i tych, którzy przygotowują, pracują i żyją z organizacji przyjęć weselnych. Parki rozrywki, parki miniatur, infrastruktura czasu wolnego. To są te branże, z którymi teraz rozmawiamy, z którymi teraz przygotowujemy wytyczne - przyznała Emilewicz.

Zobacz także:Izabela Janachowska o ślubach w czasie epidemii

Padła data powrotu wesel - podała ją wicepremier

Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kiedy wrócą wesela?

Konkretne informacje dotyczące wznowienia możliwości organizacji wesel podane zostaną prawdopodobnie w okolicach poniedziałku. Według deklaracji rządu, ma nastąpić to jeszcze w czerwcu. Wszystko za sprawą chęci otwarcia infrastruktury czasu wolnego - kin, teatrów, jak również branży ślubnej. 

Rekomendacje przedstawia minister zdrowia, decyzje podejmuje ostatecznie premier Mateusz Morawiecki. My pracujemy tak, jakby to miało się wydarzyć jeszcze jeśli nie od początku, to w połowie czerwca - przyznała Emilewicz.

Na chwilę obecną rząd czeka na informacje dotyczące rozwoju epidemii koronawirusa. Jeśli sytuacja będzie stabilna, nic nie będzie stało na przeszkodzie, by zezwolić parom na organizację wesel. Olga Semeniuk podała, że 1 czerwca będzie ewentualnym początkiem uruchomienia kolejnych sektorów gospodarki, a niebawem powstanie protokół zasad bezpieczeństwa. 

Zobacz także: Luzowanie nakazu noszenia maseczek ochronnych - kiedy?

Prace nad zasadami organizacji wesel

We wtorek wiceminister rozwoju prowadziła rozmowy z wybranymi przedstawicielami branży ślubnej odnośnie nowych zasad i ustalenia ograniczeń dotyczących bezpieczeństwa podczas uroczystości weselnych. Wśród nich znaleźli się m.in. właściciele firm cateringowych, a także samymi organizatorami wesel i osobami świadczącymi usługi fotograficzne i wideo.

Spotkanie służyło wypracowaniu projektu wytycznych w podziale na poszczególne sektory. Czym innym jest catering, czym innym zespół muzyczny, fotograf czy agencja dekoratorska - mówiła.

Protokół ma zostać stworzony, by móc zostać opublikowany w każdej chwili, wraz z wejściem w życie możliwości organizacji wesel. Obecnie wciąż nie są one zalecane. Decyzję na temat ich wznowienia podejmie premier Mateusz Morawiecki po konsultacji z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.

Źródło zdjęcia głównego: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 czerwca 2020, 12:02

Nasze propozycje