Poprzedni artykuł: Nowoczesna kobieta na zakupach Następny artykuł: Top 10. Najpiękniejsze modelki plus size

Jak pielęgnować skórę pod pachami?

Kobieta, , tagi: Dove, depilacja, pielęgnacja skóry
Zaczerwienienie, suchość, podrażnienia – delikatna skóra pod pachami wymaga naszej szczególnej uwagi, jeśli chcemy uniknąć powyższych problemów. Jak ją właściwie pielęgnować, by była zdrowa i gładka?

Gładkie, zadbane pachy to cel, do którego dąży każda kobieta. Niestety, jego osiągnięcie bywa trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Częste usuwanie włosków w połączeniu z niewłaściwą pielęgnacją łatwo mogą doprowadzić do podrażnień w tych delikatnych okolicach. Sucha, zaczerwieniona skóra pod pachami wyraźnie sygnalizuje, że czas zacząć poświęcać jej więcej uwagi.

Delikatne oczyszczanie

Skóra pod pachami jest cienka i bardzo delikatna – należy o tym pamiętać podczas codziennej pielęgnacji. Należy zwrócić uwagę na to, jakich kosmetyków myjących używamy – dobrze, by w ich składzie znalazły się substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Lepiej zrezygnować z agresywnych, silnie perfumowanych żeli pod prysznic – zamiast nich można sięgnąć po mydło antybakteryjne.

Uważna depilacja

Zaczerwienienie i drobne krostki to najczęściej efekt nieprawidłowej depilacji. Przed jej wykonaniem warto wykonać delikatny peeling, by przygotować skórę. Włoski należy usuwać ostrą maszynką (należy je regularnie wymieniać!), koniecznie z wykorzystaniem pianki bądź żelu do golenia, które zapewnią odpowiedni poślizg.

Regularne nawilżanie

Trzeba o nim pamiętać zwłaszcza po depilacji – użycie łagodzącego kremu po goleniu to krok, o którym nigdy nie należy zapominać! Delikatna skóra wymaga regularnego natłuszczania – dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego uczucia suchości. Należy zwracać na to uwagę także przy wyborze antyperspirantu – na rynku są dostępne produkty o działaniu nawilżającym, które dodatkowo wzmocnią naszą codzienną pielęgnację, jednocześnie zapewniając skuteczną ochronę.

Materiał opracowany we współpracy z marką Dove

zdjęcia: Fotolia

Nasze propozycje