Poprzedni artykuł: Nowoczesna kołdra Probiotyczna Wendre naturalnie redukuje alergeny! Następny artykuł: Dla tej kobiety usuwanie manicure skończyło się oparzeniami trzeciego...

Dlaczego podczas zaręczyn nie może zabraknąć pierścionka? Oto 6 powodów!

Kobieta, , tagi: pierścionek zaręczynowy, zaręczyny, Aclari
Zaręczyny bez pierścionka? Wykluczone! To nie tylko element wielowiekowej tradycji, ale przede wszystkim symbol waszej miłości. Oto 6 powodów, dla których nie może go zabraknąć w tak ważnej chwili.

1. Pierścionek to symbol obietnicy, którą złożyliście sobie w momencie zaręczyn

Gdy na twoim palcu zalśni pierścionek z brylantem, dla wszystkich będzie jasne, że w niedalekiej przyszłości staniesz na ślubnym kobiercu. Za każdym razem, gdy na niego spojrzysz, wrócisz wspomnieniami do chwili zaręczyn. Przypomnisz sobie emocje, które wam wówczas towarzyszyły – radość, zaskoczenie, podekscytowanie i wzruszenie.

Możesz być pewna, że diament zakuty w szlachetnym złocie wzbudzi podziw wśród rodziny, przyjaciół, a nawet nieznajomych. Doskonale wypadnie na zdjęciach, którymi być może zechcesz się podzielić w mediach społecznościowych. W końcu zaręczyny to jedno z najważniejszych wydarzeń w waszym życiu. Radosnych nowin nigdy za wiele!

2. Pierścionek zaręczynowy to wyjątkowa ozdoba…

Złoto i brylanty to ponadczasowe połączenie. Pierścionek z diamentem, np. taki jak tutaj, doda szyku każdej stylizacji – zarówno odświętnej, jak i casualowej. Dyskretny urok tych kamieni sprawi, że będziesz się czuła wyjątkowo w każdej sytuacji – na spotkaniu biznesowym, podczas rodzinnej kolacji i na nieformalnym lunchu ze znajomymi z pracy.

3. … i cenna pamiątka rodzinna

Pierścionek z diamentem zostanie w waszej rodzinie na wiele pokoleń. Być może w przyszłości wręczysz go swojej córce lub wnuczce. To będzie wyjątkowo wzruszająca chwila.

4. Nigdy nie straci na wartości

Wręcz przeciwnie! Złoto i brylanty są jak wino – czas działa na nich korzyść. Jeśli będziesz pamiętać o regularnej konserwacji i odpowiednim przechowywaniu pierścionka, nigdy nie straci swojego pierwotnego blasku. To skarb, o który warto dbać.

5. To element tradycji

Czy wiesz, że już starożytni Grecy i Rzymianie obdarowywali swoje wybranki pierścionkami zaręczynowymi? Choć różniły się kształtem i sposobem wykonania od obecnych modeli, miały równie wielką wagę. Pierścionek świadczył o poważnych zamiarach wobec przyszłej narzeczonej.

Po ślubie wiele pań przekłada go na serdeczny palec lewej dłoni. Dlaczego? Według starożytnych wierzeń żyła wychodząca właśnie z tego palca prowadziła bezpośrednio do serca. Choć obecnie panuje większa dowolność w doborze pierścionka, jedno jest pewne – warto kultywować tę piękną i wielowiekową tradycję.

6. Zdradza, jak dobrze zna cię twój ukochany

Białe złoto z brylantem zakutym w koronie – właśnie o takim pierścionku marzyłaś, nie możesz oderwać od niego oczu. To oczywiście najlepszy możliwy scenariusz. Jeśli jednak narzeczony nie do końca trafił w twój gust lub rozmiar, to nie koniec świata! Profesjonalne salony jubilerskie dają możliwość jednorazowej korekty rozmiaru pierścionka lub oferują bezpłatną wymianę na inny model. Bądź szczera, ale doceń starania swojego partnera. Choć trudno wyobrazić sobie zaręczyny bez pierścionka, liczy się przede wszystkim wasze uczucie.

materiał powstał we współpracy z marką Aclari

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje