Poprzedni artykuł: Jak dzisiaj wyglądają córki Pawła Adamowicza? Następny artykuł: Edyta Zając wystąpi w "Tańcu z gwiazdami"!

W Gdańsku wzruszająco uczczono pamięć Pawła Adamowicza

Kobieta, , tagi: śmierć
W trakcie tegorocznego finału WOŚP uczczono pamięć Pawła Adamowicza. Przemowa jego żony wzrusza...

Mottem teogrocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku są słowa Pawła Adamowicza: "Gdańsk dzieli się dobrem". Dzisiaj oprócz wspierania WOŚP, wiele osób wspomina też tragiczne wydarzenia z ostatniego finału, kiedy to prezydent Gdańska został śmiertelnie ugodzony nożem podczas światełka do nieba. W tym roku wyjątkowo uczczono jego śmierć.

Orkiestra gra dalej, a my razem z nią. Paweł Adamowicz byłby z nas dumny - mówiła Agata Młynarska.

Uczczenie pamięci Pawła Adamowicza w trakcie WOŚP

To właśnie w Gdańsku rozpoczęło się światełko do nieba, a z głośników popłynęło "Sound of silence". Nie mogło zabraknąć także słów bliskich Pawła Adamowicza.

Zobaczcie także:  Jak dzisiaj wyglądają córki Pawła Adamowicza?

Pamiętajcie, że dobro zwycięża, że zło nie może wygrać, że nie damy się zastraszyć (...) Paweł jest ze mną, jest ze mną cały czas, jego obrączka wisi na mojej szyi. Jest z nami wszystkimi - mówiła żona Pawła Adamowicza, Magdalena. Gdańsk jest szczodry, Gdańsk cieszy się dobrem. Dziękuję Wam, kochajcie się i kocham Was - dodała.

magdalena adamowicz wośp

Głos zabrał również brat zmarłego Pawła Adamowicza, Piotr. 

Proszę, bądźmy za rok i w następne lata. Dziękuję nie tylko w imieniu własnym, ale też rodziców Pawła i moim. Pamiętajcie, że prawda zwycięża - mówił Piotr Adamowicz.

Na pewno dla całej rodziny Pawła Adamowicza wracanie myślami do zeszłorocznych chwil jest trudne, ale dzielnie wszyscy nadal wspierają WOŚP i kontynuują działania prezydenta Gdańska. 

Źródło zdjęć: EastNews/ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 stycznia 2020, 18:56

Nasze propozycje