Poprzedni artykuł: Jednorazowe rękawiczki ochronne - rodzaje. Które chronią przed koronaw... Następny artykuł: Robert Lewandowski zarobi mniej przez koronawirusa

Polska wprowadza ograniczenia dotyczące przemieszczania się!

Kobieta, , tagi: koronawirus
Od jutra w całej Polsce ograniczenia dotyczące przemieszczania się będą dotyczyć wszyskich obywateli. Czy będą kary za wyście z domu?

Właśnie odbyła się konferencja premiera i ministra zdrowia, którzy zapowiedzieli kolejne zmiany mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Śladem innych państw Polska wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się, a także zakazuje zgromadzeń powyżej dwóch osób.

Zobacz także: Jak rozwinie się pandemia koronawirusa w Polsce? Matematyczne wyliczenia

Koronawirus w Polsce - ograniczenia w przemieszczaniu się 

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek, 24 marca zapowiedział, że już od jutra wdrożone zostaną kolejne ograniczenia. 

Przed nami trudna faza, ograniczenia będą dotyczyć każdego z nas. Ta decyzja jest niezbędna, ma ograniczyć naszą aktywność - powiedział premier. 

Od 25 marca możliwe będą tylko niezbędne wyjścia z domu, to jest - wyjście do apteki, zrobienie zakupów czy wyjście z psem. Komunikacja miejska będzie działać, ale wprowadzone zostaną limity pasażerów - nie więcej niż połowa dostępnych miejsc siedzących. Zakaz zgromadzeń i przemieszczania się więcej niż dwóch osób nie obejmuje najbliższych i osób, z którymi mieszkamy. 

Przekraczanie nowych restrykcji będzie kontrolowane przez funkcjonariuszy policji, z pomocą partoli i systemu monitoringu. Za złamanie ich możemy spodziewać się kary nawet do 5 tysięcy. Zakazy te mają obowiązywać przynajmniej do 11 kwietnia. Rząd zapewnia, że wprowadza restrykcje po to, aby sytuacja epidemiologiczna poprawiła się na tyle, aby Polacy po Świętach Wielkanocnych mogli ze spokojem wrócić do pracy i szkoły. 

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 kwietnia 2020, 22:30

Nasze propozycje