Poprzedni artykuł: Nowość! Gra Assassin’s Creed Syndicate, którą uwielbiają kobiety! Następny artykuł: Sprawdź, czy wygrałaś urządzenie Philips VisaPure Advanced! Advertisement

Elastyczność skóry – od czego zależy i jak można ją zwiększyć?

Kobieta, , tagi: skóra sucha, nawilżanie, Neutrogena
Jest świadectwem kondycji skóry, stopnia nawilżenia, jędrności i sprężystości. Wpływa również na jej wygląd. Sprawdź, co wpływa na stopień elastyczności skóry i co możesz zrobić, by go zwiększyć.
zamyślona kobieta

Stopniem elastyczności skóry nazywamy jej biomechaniczną  właściwość polegającą na zdolności do odwracalnego odkształcania się. Jest ona uzależniona m.in. od ilości białek strukturalnych – kolagenu i elastyny. Elastyczność skóry jest ściśle związana ze stopniem jej nawilżenia i ma duży wpływ na jej dobry wygląd.

Zastanawiasz się, na ile elastyczna jest Twoja skóra? Możesz to bardzo łatwo sprawdzić w warunkach domowych. Wystarczy, że delikatnie ujmiesz fałdkę skóry w dwa palce, lekko ją ściśniesz i następnie puścisz. Obserwacja szybkości, z jaką skóra wróci do swojego pierwotnego kształtu pozwoli ocenić Ci stopień jej elastyczności.

Co wpływa na elastyczność?

Warto uświadomić sobie, że produkcja kolagenu i elastyny, które w znaczącym stopniu wpływają na elastyczność skóry, spada wraz z wiekiem. Początek tego procesu następuje w okolicach 30 roku życia. Czy to oznacza, że elastyczność i dobra kondycja naszej skóry są bezwzględnie skazane na pogarszanie się wraz z upływem czasu? Absolutnie nie!

Na elastyczność skóry – poza wiekiem - ma wpływ znacznie więcej czynników. Należą do nich m.in. stopień nawodnienia organizmu, promieniowanie słoneczne, sen oraz stosowana pielęgnacja. Chcąc cieszyć się zdrową skórą, warto pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości płynów, ochronie przeciwsłonecznej a także wypoczynku i odpowiedniej ilości snu. Należy też zadbać o odpowiednią pielęgnację z wykorzystaniem dobrze dobranych produktów.

Właściwie dobrana pielęgnacja

W walce o nawilżoną i elastyczną skórę z pomocą przyjdzie nowa linia Neutrogena® Visibly Renew Elasticity Boost. W jej skład wchodzą kosmetyki pielęgnacyjne wyjątkowo skuteczne w zakresie nawilżania skóry oraz zwiększania jej właściwości elastycznych poprzez wspieranie produkcji kolagenu. Dzięki swej lekkiej konsystencji niezwykle łatwo się rozprowadzają i doskonale wchłaniają, pozostawiając skórę nawilżoną i miękką w dotyku.

Aby cieszyć się piękną skórą, sięgnij po Balsam do ciała z minerałami zwiększającymi produkcję kolagenu Neutrogena® Visibly Renew Elasticity Boost. Ten przeznaczony do codziennego stosowania kosmetyk zawiera intensywnie nawilżającą Formułę Norweską i aktywne minerały, które pomagają zwiększyć produkcję kolagenu w skórze. Stosowany regularnie poprawia elastyczność skóry, czyniąc ją bardziej jędrną i gładką.

neutrogena balsam

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Nasze propozycje