Poprzedni artykuł: 21 pomysłów na prezent na Dzień Chłopaka Następny artykuł: Gwiazda na czerwonym dywanie. Pielęgnacja w stylu Jessicy Alby

Termogeneza w walce z nadwagą

Kobieta, , tagi: odchudzanie, termogeniki, spalanie tłuszczu, suplementy diety, therm line
Zima powoli dobiega końca. Coraz częściej stając przed lustrem zadajemy sobie pytanie – jak stracić kilka zbędnych kilogramów, które przybyły nam przez ostatnich kilka miesięcy? Często do głowy przychodzi nam najprostsza możliwa odpowiedź – restrykcyjna dieta. Czy jednak na pewno jest to dobre rozwiązanie?

Ostrożnie z głodówką

Organizm człowieka to skomplikowana maszyna biologiczna, która do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wielu składników energetycznych i odżywczych. Ich podaż powinna odpowiadać aktualnym potrzebom organizmu. Jeśli ilość spożywanych kalorii odpowiada wydatkom energii produkowanej przez organizm, to mamy do czynienia ze zrównoważonym bilansem energetycznym. Jeśli jemy zbyt dużo, proces ten wymyka się spod kontroli i skutkuje niekorzystnym wzrostem wagi ciała.

Kiedy zaczynamy walczyć z niepotrzebnymi kilogramami najczęściej próbujemy szukać szybkich i skutecznych metod odchudzających polegających na stosowaniu niskokalorycznych diet. Taki proces postępowania wydaje się przecież całkiem logiczny i uzasadniony. To prawda, ale tylko do pewnego stopnia. Gdy obniżamy kaloryczność diety zbyt nisko lub zbyt gwałtownie, organizm zaczyna bronić się i wytwarzać specyficzne blokady, aby przetrwać trudny okres. Jedną z form obrony jest zaniżanie tempa przemiany materii. W pierwszym tygodniu stosowania ujemnego bilansu energetycznego, tempo metabolizmu zmniejsza się tak gwałtownie, że osoba 30-letnia może dojść do tempa metabolizmu emeryta. Tymczasem, zasadniczy cel terapii powinien być odkładnie odwrotny, a więc polegać na przyśpieszeniu przemiany materii.

Hormony w akcji

Adrenalina i noradrenalina – te obcobrzmiące pojęcia, to nazwy dwóch substancji hormonalnych, produkowanych przez organizm, które m.in. przyśpieszają pracę serca, zwiększają ciśnienie krwi oraz… silnie intensyfikują spalanie tłuszczu w komórkach tłuszczowych. Są szczególnie aktywne w warunkach zwiększonego wysiłku fizycznego, stąd wszystkie programy odchudzające wspierane aktywnością ruchową odznaczają się wyjątkową skutecznością. Kiedy brakuje ruchu fizycznego, hormony odpowiedzialne za pobudzanie przemiany materii hamują swoją aktywność, udostępniając miejsca substancjom odpowiedzialnym za magazynowanie kalorii. Efekt? Obniżenie tempa metabolizmu i wzrost masy tłuszczowej ciała. Tak więc, bądźmy aktywne fizycznie jeśli tylko mamy taką możliwość.

Termogeneza – naturalny reduktor tłuszczu

A jeśli ktoś nie ma czasu ćwiczyć? Niekoniecznie musi być skazany na nadwagę. W ramach programu kontroli i redukcji masy ciała można bowiem stosować specjalne składniki przyśpieszające przemianę materii i wspomagające spalanie tłuszczu, nawet przy mniejszej aktywności fizycznej. Pomogą nam w tym naturalne substancje o działaniu termogenicznym.

Pod tym tajemniczym hasłem kryją się specjalne składniki odpowiedzialne za intensyfikację procesów związanych z produkcją ciepła przez organizm, czyli wzmożone spalanie kalorii. Związki termogeniczne występują w różnych produktach żywnościowych, jednak ze względu na niewielkie ich stężenie w pokarmie nie wywołują zbyt znaczących efektów.

Duże możliwości stwarza jednak zastosowanie termogeników w formie suplementacji żywieniowej. Doskonałym przykładem są tu suplementy diety Therm Line, zawierające jedne z najsilniejszych, poznanych dotąd substancji o działaniu termogenicznym. Specjalnie wyselekcjonowane związki termogeniczne z pokarmów roślinnych pobudzają aktywność metaboliczną organizmu, oraz wspomagają efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Odpowiednia suplementacja wspomaga w organizmie przemiany metaboliczne podobne do tych, które zachodzą pod wpływem aktywnych ćwiczeń fizycznych.

suplement diety Therm Line

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje