Poprzedni artykuł: Ty decydujesz, czym jest perfekcja Następny artykuł: 10 seriali, które mogłybyśmy oglądać bez przerwy

Proste sposoby na obcierające buty

Kobieta, , tagi: obcierające buty
Za ciasne lub za krótkie buty potrafią zepsuć niejedną imprezę. Trudno się cieszyć z najładniejszej pary, gdy po krótkim spacerze nogi umierają z bólu, a ulgę może przynieść wyłącznie chodzenie boso przez najbliższy tydzień. Nie pomaga zaklejanie stóp plastrami. Największy problem mamy zwykle z nowymi butami. Na szczęście z obcierającymi butami można sobie poradzić. Oto kilka sposobów:

* Zacznijmy od tego, że najlepiej nie dopuścić do sytuacji, kiedy but nas zacznie obcierać. Z pewnością pomoże noszenie skarpetek, które działają absorpcyjnie na pot i odizolowują stopę od buta.

* Jednym z domowych sposobów na rozciągnięcie obcierających trzewików jest wlanie do plastikowych worków wody i włożenie ich do wnętrza butów. W takiej formie obuwie należy włożyć do zamrażarki na całą dobę. Woda w czasie zamarzania powiększa swoją objętość, dzięki czemu rozbije skórę.

* Dobrym sposobem na obcierające buty (nie tylko na piętach) jest wysmarowanie ich od wewnątrz wazeliną lub bardzo tłustym kremem. Problematyczne miejsce w bucie od środka należy posmarować dość grubo, po czym założyć go na stopy i chodzić, najlepiej po domu. Skórzany materiał czy zamsz rozciągnie się w tym miejscu, nie sprawiając więcej problemów.

* Podobnie jak krem działać będzie mocny alkohol (40 proc.), którym należy smarować obuwie od środka.

* W sklepach dostępne są specjalne spray'e do rozbijania butów, wkładki żelowe pod palce i skórzane gąbeczki na zapiętki. Należy je stosować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

* Jeśli wszystkie domowe sposoby nie skutkują, abo nie chcemy ryzykować zniszczenia wymarzonych trzewików, najlepiej zanieść je do szewca, który poradzi sobie z kłopotem.

Zobacz także:  7 sposobów na to, by optycznie wydłużyć nogi

Autor: Magdalena Lalik

zdjęcia: Fotolia

Ulubione kremy do stóp dziewczyn z KWC

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lutego 2019, 19:26

Zobacz także

Nasze propozycje