Poprzedni artykuł: Anna Lewandowska jest w ciąży? Tak sugeruje jej własny komentarz Następny artykuł: Regulamin Konkursu - wygraj zaproszenie na naszą imprezę osiemnastkową...

Purple drank - to właśnie przez tę pozornie niegroźną mieszankę zmarł raper Mac Miller

Kobieta, , tagi: Ariana Grande
Mac Miller, czyli Malcolm James McCormick zmarł 7 września, w wieku zaledwie 26 lat. Jak donoszą media, do tragedii doprowadziło przedawkowanie fioletowej mieszanki popularnego leku na kaszel i Sprite’a, będącej najczęściej wspominanym narkotykiem w utworach raperów w ciągu ostatniego roku.

Niezwykle uzależniający i prowadzący do niejednej tragedii purple drank to z pozoru niewinna, wywołująca euforyczne stany mikstura, w której lubują się największe gwiazdy sceny muzycznej jak Justin Bieber, Lil' Wayne, Soulja Boy, A$AP Rocky czy Gucci Mane. Z powodu przedawkowania owianego złą sławą narkotyku zmarli także słynni amerykańscy raperzy Fredo Santana, A$AP Yams, Big Moe, Pim C, a ostatnio także były partner Ariany Grande - Mac Miller, który w swoich piosenkach niejednokrotnie zawiązywał do swojego cudownego stanu upojenia wywołanego przez purple drank.

Czym jest popularny wśród muzyków purple drank?

Purple drank, znany także jako Texas tea, lean, sizzurp, barre czy purple jelly czy po prostu syrop, w którym lubują się nastolatki oraz artyści, szczególnie ci pochodzący z Texasu, to połączenie kilku kostek lodu,  Sprite’a lub innego gazowanego napoju z syropem na kaszel (w dużo wyższej dawce niż zalecana na opakowaniu) zawierającym w swoim składzie prometazynę (pochodną fenotiazyny) połączoną z kodeiną (inaczej metylomorfinę, pochodną opiatów). Taka mieszanka powoduje m.in. zwężenie źrenic, spłycenie oddechu, spowolnienia bicia serca, zaburzenia widzenia, senność, niekontrolowane ruchy gałek ocznych czy halucynacje, a w skrajnych wypadkach doprowadza do śmierci.

Mac Miller do uzależnienia się od „teksańskiej herbatki” po praz pierwszy przyznał się w 2012 roku w wywiadzie dla "Complex Magazine".

Nie byłem szczęśliwy i byłem bardzo szczupły. Byłem naćpany i przez cały czas było mi źle. Moi przyjaciele nie mogli nawet na mnie patrzeć. Byłem zagubiony – mówił o swoim uzależnieniu Mac Miller.

W 2014 wydał dziesiąty solowy mixtape, na którym przedstawił swoją walkę z depresją i nałogiem niejednokrotnie odnosząc się do kokainy czy uwielbianego przez niego purple drank. Miał także problemy z alkoholem i myśli samobójcze. Jak donoszą zagraniczne media to właśnie przedawkowanie fioletowej mieszanki syropu i gazowanego napoju było przyczyną śmierci rapera.

Zdjęcie: Facebook

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

15 lutego 2019, 21:57

Zobacz także

Nasze propozycje