Poprzedni artykuł: Kim Kardashian znowu szokuje. Tych nagich zdjęć nie powinna była publi... Następny artykuł: Książę William niechcący zdradził imię nowonarodzonego księcia?

Bond zostanie ojcem! Piękna Rachel Weisz już chwali się pokaźnym brzuszkiem

Żona Daniela Craiga jest w ciąży. Rachel Wiesz za kilka miesięcy zostanie mamą. I to nie najmłodszą mamą! Piękna Brytyjka zbliża się do 50-tki.

Dla wielu ambitna aktorka i zdobywczyni Oscara Rachel Weisz to przede wszystkim żona Daniela Craiga. Teraz, do "roli" małżonki Bonda (Craig wciela się w 007 od 2006 roku) Weisz dołączy kolejną - matki dziecka słynnego agenta. Kilka dni temu Rachel oficjalnie potwierdziła swoją ciążę.

Daniel i ja jesteśmy bardzo szczęśliwi. Będziemy mieli małego człowieka. Nie możemy się doczekać, kiedy poznamy jego lub ją - zdradziła gwiazda w rozmowie z dziennikarzem The New York Times.

Ciąża Wiesz jest ekscytującym wydarzeniem nie tylko dlatego, że ojcem jej dziecka jest znany z kinowych hitów Daniel Craig. Zainteresowanie wzbudza także wiek aktorki. Rachel obchodziła w marcu 48 urodziny! Gwiazda jest kolejną znaną kobietą, która zdecydowała się na późne macierzyństwo. Gwen Stefani trzecie dziecko urodziła mając 44 lata, córka Halle Berry przyszła na świat, kiedy aktorka miała 41 lat, a Celine Dion powiła bliźniaki jako 42-latka. Do znanych późnych matek dołączy też wkrótce Polka. Gwiazda programu "Żony Hollywood" Kinga Korta jest w zaawansowanej ciąży, a (podobno) przekroczyła już 50-tkę.

Późna ciąża - opinia ekspertów

Specjaliści mają na temat późnych ciąż różne opinie. Jedni podkreślają fakt, że dojrzała, zawodowo spełniona i finansowo zabezpieczona matka to najlepsza opcja dla dziecka. Inni zwracają uwagę na możliwe komplikacje, wady genetyczne i fakt, że rodzicielstwo późne jest też zwykle krótkie - rodzice mogą umrzeć, zanim ich dzieci osiągną pełną niezależność.

Zobacz także: Późne macierzyństwo- konieczność czy moda?

Najlepszy wiek na ciążę

Ale są też eksperci, którzy nie są zwolennikami ani późnych, ani wczesnych ciąż. Jednym z nich jest socjolog John Mirowsky z Uniwersytetu Teksańskiego, który przekonuje, że kobieta powinna rodzić między 34 a 40 rokiem życia. Zdaniem Mirowsky'ego kobiety mieszczące się w tym przedziale wieku są nie tylko bardziej odpowiedzialne, ale też często zdrowsze, bo bardziej o siebie dbają. I to nie wszystko! Z badań socjologa wynika, że kobiety, które czekały z ciążą, żyją dłużej i mają zdrowsze dzieci.

Zdobycie wykształcenia i osiągnięcie dobrej sytuacji finansowej zwiększa szansę na to, że ludzie będą zdrowi i będą podejmowali właściwe decyzje dotyczące swojego zdrowia - tłumaczy Mirowsky.

Dla Rachel Weisz wyniki badań amerykańskiego socjologa to nie najlepsza wiadomość. Na szczęście żonę Bonda stać na opiekę najlepszych lekarzy, więc o zdrowie swoje czy późno urodzonego potomka raczej nie musi się martwić.

Zobacz także: Was też wszyscy pytają, kiedy zajdziecie w ciążę? Zobaczcie, co odpowiada Ewa Chodakowska:)

A według was, jaki wiek jest najlepszy na ciążę?

Zdjęcia: Instagram, East News

zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 stycznia 2020, 00:54

Nasze propozycje