Poprzedni artykuł: Zachwycające portrety ludzi z piegami – musicie to zobaczyć! Następny artykuł: Zobaczcie nasze pomysły na prezenty!

Relacja z Gwiazdki dla dzieci z Fundacją OneDay

Kobieta, , tagi: święta, Ewa Chodakowska
20 grudnia w Restauracji Endorfina Foksal w Warszawie jak co roku odbyło się uroczyste spotkanie dla 300 dzieci z Placówek Opiekuńczo Wychowawczych i Domów Dziecka oraz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
fundacja oneday

Pomysłodawcą akcji świątecznej jest zespół Fundacji OneDay, która z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w odpowiedzi na marzenia dzieci potrzebujących przygotowała ponad 500 paczek świątecznych. Większość dzieci prezenty od Św. Mikołaja odebrała osobiście.

Wśród gości znaleźli się m.in. Ewa Chodakowska która pomogła w organizacji prezentów oraz zrobiła trening dla dzieci na scenie ,Grażyna Wolszczak oraz Cezary Harasimowicz wraz z aktorami serialu "Na Wspólnej", aktorzy teatru Roma, a także, Natalia Siwiec, Katarzyna Cichopek malująca pierniczki, Kamila Szczawińska - pomocnica mikołaja, Misiek Koterski, Olga Borys. Świąteczne kąciki zawodowe wypełniła m.in Lidia Popiel z mini warsztatami fotografii oraz Maciej Wróblewski z kursami stylizacji włosów. W role prowadzących już po raz drugi wcieliła się Magda Modra oraz Marek Krupski. O oprawę muzyczną spotkania zadbał zespół Tabb & Sound'n'Grace, Jula, Vocart oraz Agencja Sobowtórów - jako Michael Jackson, Freddy Mercury oraz artyści z teatru Roma. Zdradzamy że Mikołajem z prawdziwą brodą był Andrzej Banach. Na scenie wystąpili również artyści i animatorzy między innymi z Misiowiprzyjaciele.pl, zespół SAMBA ART z pokazem Brazylijskiej Samby oraz Magik Maciej Pęda i iluzjonista Alek Banach. Dzięki firmie Neo Bus dzieci przyjechały z odległych miejscowości m.in. Ketów, Oświęcimia, z Równem , Sanoka, Włocławka, Pecherów Łbisk, a Braniewo przywiozła bezpiecznie ITAKA. Nocowały w Hotelu Double Tree Hilton oraz Złote Brzozy, aby zwiedzić na drugi dzień Warszawę. Główną atrakcją była wystawa "Dinozaury na żywo". Imprezie Patronował Komitet Praw Ochrony Dziecka oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich.

fundacja oneday

Fundacja OneDay pomaga potrzebującym dzieciom nie tylko na Święta. Działalność fundacji jest skupiona przede wszystkim na pomocy dzieciom powyżej 16 roku życia, opuszczających placówki. OneDay przyznaje również stypendia edukacyjne, pomaga w znalezieniu pracy, przygotowuje do samodzielnego życia. Założycielem Fundacji jest Monika Krzyżanowska.

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 00:28

Zobacz także

Nasze propozycje