Poprzedni artykuł: Pamiętacie Adasia Skalskiego z 'Niani'? Zaniemówicie na widok jego naj... Następny artykuł: Ma 19 lat i stosuje botoks! Młodsza siostra Miley Cyrus przeszła zaska...

Być może ty również cierpisz na tę powszechną chorobę. Sandra Kubicka przytyła przez nią 17 kg!

Kobieta,
,
, tagi: miesiączka, trądzik a hormony, sandra kubicka, nadwaga
Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że tycie od przysłowiowego powietrza i nagły wysyp pryszczy u 25-latki może świadczyć o problemach hormonalnych związanych z syndromem policystycznych jajników. Dotyka to nawet jedną na dziesięć kobiet w wieku rozrodczym!

Pierwszy poważny objaw, który zazwyczaj skłania nas do wizyty u lekarza to brak miesiączki. Tak też było w przypadku Sandry Kubickiej. Choroba jednak nie była zbyt łaskawa dla niej, modelka w ciągu trzech miesięcy przytyła 17 kg i nabawiła się problemów z cerą! W jej profilach na social-mediach hejterzy nie przebierali w słowach mówiąc, że przytyła bo o siebie nie dba. Postanowiła, że opowie o swojej chorobie, która bardzo wpłynęła nie tylko na jej ciało ale także na psychikę.

Zobacz także:  Główne przyczyny trądziku u dorosłych

Jakie są przyczyny PCOS?

Choć jest to choroba ginekologiczna, przyczyn PCOS nie da się jednoznacznie określić. Prawdopodobnie ryzyko zachorowania zwiększa czynnik genetyczny, zanieczyszczenie środowiska oraz stres. Wiadomo jednak, że często choroba idzie w parze z niedoczynnością tarczycy i insulinoopornością. Dlatego jeśli cierpisz na któreś z tych schorzeń, koniecznie poproś ginekologa  o badanie USG, aby upewnić się, że ten syndrom cię nie dotyczy. Działa to także w drugą stronę, jeśli stwierdzono u ciebie policystyczne jajniki, zbadaj także o cukier i hormony tarczycy.

Objawy zespołu policystycznych jajników

Objawy, które towarzyszą PCOS to głównie zaburzenia miesiączkowania, trądzik na twarzy i plecach, przetłuszczanie się cery i skóry głowy, nadmierne owłosienie. Jednak najbardziej niebezpieczną konsekwencją tej choroby jest bezpłodność lub kłopoty z płodnością, dlatego niezmiernie ważne jest, aby być pod stałą opieką lekarza, który indywidualnie dobierze terapię hormonalną.  Poprawi to zdecydowanie stan skóry, a także pomoże w zrzucaniu zbędnych kilogramów. Polepszy także samopoczucie - huśtawka hormonalna w organizmie może powodować zmiany nastroju, a nawet depresję.

Wyświetl ten post na Instagramie.

The ugly truth.. I went from being such a confident person to being insecure about myself. Especially since my main job is being a model.. I believe God gives us challenges for a reason, maybe it happened to me so I can raise an awareness. In a dramatic pace I gained 37lbs, started having acne and blaming myself for all sorts of reasons. People around me also didn't believe me that it was out of my control.. well now I know. #PCOS is a nasty syndrome causing many women to get depressed and hide at homes. The worst part is infertility & i want to have kids.. very badly. If this video is going to scare some of my clients, then let it be, maybe it was meant to happen but I can't fake it anymore. This is who I am and this is what I'm going to have to deal with every day. #PCOS is an every day battle with my hormones. I'm here for you girls!

Post udostępniony przez SANDRA KUBICKA (@sandrakubicka)

Zobacz także: Sandra Kubicka pokazala rozstępy! Fani modelki pieją z zachwytu

Sandra jest od kilku miesięcy pod stałą opieką lekarza, a mimo to w niewielkim stopniu udaje jej się zmniejszyć objawy PCOS. To dlatego, że hormony bardzo trudno jest uregulować, potrzeba na to czasu i zmiany stylu życia. Modelka wraca do formy powoli i nie przejmuje się już nieprzyjemnymi komentarzami, bo wie, że to jej zdrowie jest najważniejsze. Namawia także wszystkie kobiety do zbadania się, gdy zauważą któryś z niepokojących objawów. My również!

Zdjęcie główne: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 czerwca 2019, 22:06

Nasze propozycje