Poprzedni artykuł: Sprawdź, czy wygrałaś 1 z 500 książek kulinarnych! Następny artykuł: Wygraj zestaw 3 produktów Timotei Eksplozja Witalności

Seks bez zobowiązań – opinie użytkowniczek forum wizaz.pl

W dobie Tindera i innych aplikacji, a także portali randkowych często pojawia się pytanie o seks bez zobowiązań. Czy decydować się na niego? Sprawdziłyśmy opinie użytkowniczek forum wizaz.pl.

Sfera erotyczna jest bardzo ważną częścią naszego życia. Nie ma co ukrywać, że każdy w jakiś sposób musi zaspokajać własne potrzeby. Nie każda z nas jednak chce być w związku, a czasem tak po prostu układa się życie. Wtedy pojawia się możliwość seksu z… przyjacielem, lub z nowo poznaną osobą, z którą od razu wiemy, że nie mamy szans na związek. Czy zatem decydować się na coś takiego?
Użytkowniczki naszego forum wypowiadają się również na ten temat, często po prostu opisując swoje historie.
Najczęściej w wypowiedziach pojawia się opinia, że kiedy w grę zaczyna wchodzić seks, kobieta bardzo łatwo się przywiązuje i w efekcie… zakochuje!

Zobaczcie także:  Jak osiągnąć orgazm? Porady użytkowniczek forum wizaz.pl

Eflinka pisze: "Owszem niby przyjemność potencjalna dla obojga z Was, ale przecież chłopak doskonale zdaje sobie sprawę, że Cię wykorzystuje. Ktoś może powiedzieć, że tak samo on Ciebie wykorzystuje, jak Ty jego, "korzystacie" z siebie wzajemnie, aby sprawić sobie przyjemność, jednak sęk tkwi w tym, że często kobiety w takich układach angażują się na tyle mocno, że ciężko im nie włączać w to uczucia. Niestety mężczyznom łatwiej jest oddzielić seks od miłości i skupić się na samych czysto mających na celu zaspokojenie pożądania czynnościach. Uważaj, byś potem nie cierpiała. Każdy ma prawo do przyjemności i zabawy takiej jaką uważa za stosowną, tylko że tutaj pojawia się bardzo cienka granica pomiędzy zabawą a uczuciami, jakie mogą się w Tobie pojawić”.

Przy okazji użytkowniczki potwierdzają, że zakochanie się w mężczyźnie, z którym teoretycznie mamy jasny układ „to tylko seks”, to jedno z najgorszych doświadczeń, jakie może nas spotkać. Hecate pisze: "Jeśli umiesz oddzielić uczucia od seksu to się baw. Jeśli nie, a postawicie sobie sprawę jasno i oboje się 'zgodzicie' na czysty seks ale ty po jakimś czasie 'coś' poczujesz to wejdziesz w takie bagno, ze ciężko to opisać". 

Zdarzają się jednak również historie z happy endem, jak w przypadku, który opisuje Madziuleks1985: "(...) też miało być tak po przyjacielsku, bez zobowiązań, tyle że ja oszukiwałam sama siebie, że chodzi tylko o to, a tak naprawdę zakochiwałam się coraz bardziej i męczyłam się z tym wszystkim, wiadomo wchodziła w grę zazdrość, myślenie co on teraz robi, tyle że musiałam to dusić w sobie, bo co miałam powiedzieć, będąc tylko przyjaciółką od łóżka? W końcu kiedy ja już chciałam zrezygnować, bo kosztowało mnie to za wiele, on zakochał się we mnie i dziś jesteśmy razem".

Zobaczcie także:  6 znaków, że mężczyzna cię zdradza

Mimo wszystko jednak wśród użytkowniczek przeważa opinia, że kiedy kobieta decyduje się na seks bez zobowiązań, poniekąd nie szanuje siebie. Tak to określa Aska8999: "Seks i swoje ciało traktujecie tylko jako narzędzie do zaspokajania potrzeb, a ono jest tylko wasze i moim zdaniem powinno się je oddawać tylko osobie, której jesteście pewne, która za was wiele by oddala. To smutne jak dziewczyny teraz siebie nie szanują".

Jednak nie można powiedzieć, że seks bez zobowiązań ma tylko „ciemną stronę”. Wszystko zależy od charakteru i podejścia do seksu. Kalincia pisze: "Eee, da się. Zdarzało mi się 2 chyba razy i było bardzo fajnie. Nie zakochałam się, byliśmy przyjaciółmi. Ale to chyba kwestia nietypowej psychiki. W pierwszym przypadku on wyjechał do innego miasta. Obyło się bez bólu, jak się kiedyś raz spotkaliśmy, to wróciliśmy do tematu na jeden raz. W drugim, to jaj już nie miałam na te spotkania ochoty - to był kolega z pracy. I też bez żadnych problemów".

Najczęściej jednak na forum pojawia się opinia w stylu tej, którą wyraziła Hibiku: "Problem jest jeden... możesz tłumaczyć to wszelkimi słowami, pisać umowy, wygłaszać kazania - ale to nie zmieni faktu, że jeśli ktoś ma się zakochać, to się zakocha. to nie słowa, to emocje i hormony, możesz je odrzucić, ale jeśli mają się pojawić, to się pojawią. U niej albo u Ciebie, bo niestety nad takimi rzeczami nigdy nie ma się pełni kontroli”.

Zobaczcie także:  Te kobiety pokazują, że odmienność jest piękna

Czy zatem kobiety naprawdę nie umieją uprawiać seksu bez zobowiązań? Czy może tylko niewielka część potrafi tak naprawdę zapanować nad uczuciami?
Pojawia się też inne pytanie, czy może potępianie seksu bez zobowiązań mimo wszystko nie wynika ze stereotypów mówiących o tym, że jeżeli chcemy uprawiać seks i zaspokajać swoje potrzeby nawet bez miłości, to oznacza to, że siebie nie szanujemy? Opinii ciągle przybywa i są podzielone. Dołączycie swoje zdanie na ten temat?

Zapraszamy do wątku TUTAJ

Sprawdź także: Dobry sposób na zabezpieczenie się przed niechcianą ciążą

zdjęcia: Fotolia

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 10:12

Zobacz także

Nasze propozycje