Poprzedni artykuł: 19 inspiracji na best friend tattoos – skusicie się? Następny artykuł: 5 książek, które warto przeczytać, zanim wybierzesz się do kina

"Uwielbiam spać z facetami, którzy nie znają mojego imienia" - mocna kampania społeczna!

Kobieta, , tagi: kampania społeczna
#WomenNotObjects – obejrzyjcie mocną kampanię reklamową, która jest głosem kobiet sprzeciwiających się seksizmowi, na którym budowana jest ogromna ilość współczesnych reklam. Koniecznie zobaczcie!

Uprzedmiotowienie kobiet to temat niezwykle szeroki i do jego zgłębienia na pewno nie wystarczy stworzenie czy obejrzenie jakiegokolwiek filmu, jednak jest niezwykle ważne, że problem zaczyna być coraz silniej zauważany.
Projekt #WomenNotObjects skupia się się seksistowskim traktowaniu kobiet w reklamach. Przekazy reklamowe ogromnej ilości zróżnicowanych produktów - od hamburgerów, przez ubrania, aż do... samoprzylepnych karteczek - stawiają kobiety w pozycji wyłącznie obiektów seksualnych.
W filmie stworzonym na potrzeby akcji kobiety wygłaszają sarkastyczne komentarze dotyczące reklam i haseł reklamowych uprzedmiotowiających kobiety i utrwalających krzywdzące, stereotypowe i seksistowskie myślenie na ich temat.

Zobaczcie też inną bardzo mocną kampanię - Kochany Tato, będą nazywać mnie k**wą!

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 kwietnia 2019, 23:14

Zobacz także

Nasze propozycje