Poprzedni artykuł: Pamiętacie Steffena Möllera? Zobaczcie, jak dziś wygląda Następny artykuł: Na tym pytaniu w 'Milionerach' poległaby niejedna kobieta :)

Selfie zamiast PIN-u? Dzięki tej metodzie Twoje pieniądze będą bezpieczniejsze

Kobieta, , tagi: pieniądze, oszczędzanie
Od dłuższego czasu możemy dokonywać płatności na smartfonie. Ale rynek ma zrewolucjonizować pomysł MasterCard. Pomysł ma trafić również do Polski.

Zamiast zapamiętywania długich haseł, PIN-u przypisanego każdemu klientowi wystarczy, że zrobisz sobie zdjęcie i będziesz mógł dokonać wybranej transakcji. Technologię określono mianem „selfie pay”. Ma to być wygodne rozwiązanie, które zapobiegnie włamaniom na konto bankowe i zwiększy bezpieczeństwo wykonywania internetowych płatności.

Pierwsze testy przeprowadzono na początku 2016 roku w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w Holandii. Wypadły pomyślnie, bo MasterCard  wprowadza innowacyjny pomysł na szerszy rynek. Aplikacja płatnicza wdrażana jest obecnie na rynku europejskim. Niedługo będą mogli się nią cieszyć między innymi mieszkańcy Niemiec, Wielkiej Brytanii, a także Czech.

Selfie pay MasterCard

MasterCard zapowiada, że w 2017 roku rozwiązanie z „selfie pay” będzie dostępne na całym świecie. Dotrze zatem również do Polski.

Korzystanie z aplikacji jest dziecinnie proste. Wystarczy ją ściągnąć ze sklepu internetowego, a następnie zrobić sobie zdjęcie za pomocą aparatu wbudowanego w telefon.

Aplikacja zaczyna przetwarzać nasze selfie i tworzy w tym czasie cyfrową mapę charakterystycznych punktów na twarzy. Odbywa się to za pomocą znanego systemu rozpoznawania twarzy – „face recognition system”.

Dzięki temu pozwalamy na analizowanie osoby, która będzie próbowała dokonać płatności. Jeśli aplikacja będzie miała wątpliwości, poprosi Cię o mrugnięcie. 

Nie możemy się doczekać wypróbowania tej aplikacji! :)

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2019, 10:19

Zobacz także

Nasze propozycje