Poprzedni artykuł: Kim Kardashian przesadziła z retuszem zdjęcia. Fani: 'Ona nie wygląda... Następny artykuł: Joanna Moro spodziewa się kolejnego dziecka!

Sposoby na walkę z bólem na wakacjach

Kobieta,
Niejednokrotnie na wakacjach dopadał cię nagły ból. Zdarzenie to mogło pokrzyżować całą radość z urlopu i uniemożliwić korzystanie z różnych atrakcji. Jak radzić sobie z bólem na urlopie? Podpowiadamy!

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz wozić ze sobą całej torby leków, żeby ustrzec się przed bólem. W większości przypadków wystarczą naturalne sposoby: masaż, picie wody, czy pobyt na świeżym powietrzu. Warto też mieć pod ręką kilka specyfików, które pomogą zadziałać szybciej, gdy ból jest mocniejszy. Ważne, by odpowiednio dostosować je do rodzaju bólu. A ten często występuje w kilku specyficznych miejscach.

Ból brzucha 

Jednym z rodzajów bólu, który występuje najczęściej, jest ból brzucha. Przyczyn może być bardzo wiele: stany zapalne, zaparcia, biegunka, stres. Ból brzucha różni się intensywnością i umiejscowieniem. Na szczęście istnieją  pewne uniwersalne sposoby radzenia sobie z nim. W przypadku łagodnego bólu sprawdzi się popularna mięta: w formie ziołowego naparu, jak i olejku.  Jeśli ból brzucha ma podłoże menstruacyjne, pomogą także ciepłe okłady. Warto mieć ze sobą tabletki przeciwbólowe, a w przypadku poważniejszych stanów — koniecznie udać się do specjalisty.

Ból głowy

Równie często co brzuch dopadają nas dolegliwości związane z bólem głowy. Nic dziwnego —  jego przyczyną może być nawet zbyt mała ilość wypitej wody. Dlatego, jeśli dopadnie cię ból głowy, nie sięgaj w pierwszym odruchu po tabletkę. W większości przypadków wystarczy odpowiednie nawodnienie organizmu. Należy wypić wtedy około litra wody małymi łykami. Do tego warto się wyciszyć — usiądź na chwilę i złap kilka głębokich oddechów. Możesz wykonać także masaż w okolicach skroni oraz czoła. Jeśli masz możliwość, przygotuj sobie ziołowy napar. Najlepszy będzie ten z melisy, szałwii lub miłorząbu.  

Sposoby na ból uszu

Ból ucha może mieć różne podłoże. Najczęściej powoduje go stan zapalny lub uraz mechaniczny (patyczki higieniczne, długotrwałe noszenie słuchawek). Niezależnie od swojego źródła powoduje on duży dyskomfort. Jest to kłopotliwe szczególnie na wakacjach. Dlatego należy działać szybko! Warto mieć pod ręką dobre krople do uszu. Krople Lix marki Adamed jako jedyne na rynku zawierają lidokainę. Wystarczy zaaplikować 2 krople i przez kilka minut trzymać głowę przechyloną tak, aby mogły spłynąć do przewodu słuchowego. Nadmiar płynu wytrzeć czystą chusteczką. Warto mieć je ze sobą na wakacjach, by szybko uśmierzyć ból. 

Ból ran i zadrapań

Jeśli chodzi o zadrapania mechaniczne, które mogą pojawić się np. na szlaku, nie są to błahe sprawy. Wymagają posiadania apteczki, dzięki której szybko będzie można założyć opatrunek. Należy zabrać ją na wakacje! Nawet jeśli sam jesteś ostrożny, nigdy nie wiesz, czy ktoś inny nie będzie potrzebował pomocy. Podstawowym wyposażeniem wakacyjnej apteczki są: plastry, opatrunki, jałowe gazy i bandaż. Warto mieć również leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a także koc termiczny. W przypadku rany skóry należy założyć opatrunek i w miarę możliwości zaopiekować się poszkodowaną osobą — odprowadzić ją do miejsca noclegu lub obserwować podczas dalszej wyprawy. 

Na wakacjach źródeł bólu może być wiele. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo, ponieważ zdrowie jest bezcenne. W przypadku bólu działajmy szybko. Warto pomyśleć o tym jeszcze przed urlopem!

Materiał powstał z udziałem marki Adamed.

zdjęcia: mat. prasowe, Adobe Stock


Nasze propozycje