Poprzedni artykuł: Weź udział w konkursie i wygraj voucher o wartości 350 zł - do wykorzy... Następny artykuł: Melania Trump znów zaliczyła wpadkę? Ten gest Pierwszej Damy mówi więc...

Każda z nas to robi, gdy pozuje do zdjęcia. Ale okazuję się, że bardzo nas to postarza...

Kobieta, , tagi: selfie
Najgorszym, co możemy zrobić według badaczy podczas pozowania do zdjęcia, jest... uśmiechanie się. Uwydatnia to zmarszczki wokół oczu i sprawia, że wydajemy się starsze. Co w takim razie zrobić, aby wyglądać na fotografii młodziej?

Badacze z uniwersytetu w Zachodnim Ontario zgodnie twierdzą, że uśmiech może i kojarzy nam się z młodością, ale na zdjęciach zdecydowanie dodaje nam lat zamiast odejmować. 

Eksperyment, który badacze postanowili przeprowadzić, ujawnił przykry fakt. Uśmiechając się do zdjęcia, każda z nas dodaje sobie wizualnie do wieku średnio 3,5 roku. Wszystko przez zmarszczki...

Jak wyglądać młodziej na zdjęciach?

Lekarstwo jest bliżej, niż może nam się wydawać. Jeśli chcemy wyglądać młodziej na zdjęciach, powinnyśmy przyjąć zaskoczony wyraz twarzy - bardzo delikatnie unieść brwi i odrobinę szerzej otworzyć oczy. To rozciąga drobne zmarszczki i pogłębiające się linie mimiczne, dzięki czemu ubywa nam lat. Na dowód naukowcy wykonali zdjęcia - 30 mężczyznom i 30 kobietom.

Wszyscy mieli przybrać trzy wyrazy twarzy: uśmiechnięty, neutralny i zdziwiony. Losowo wybranych ochotników poproszono o przyjrzenie się wszystkim fotografiom oraz ocenienie, ile dana osoba może mieć lat. Wszyscy modele byli w wieku 25 lat, ale kiedy się uśmiechali, oceniono ich na 28,5. Gdy przybierali neutralny wyraz twarzy, wyglądali na 27,5. Zdziwiona mina sugerowała, że mają 26,5 roku. 

Melvyn Goodale, który współtworzył to badanie przyznał, że mimo klarownych wyników badań ich uczestnicy nadal twierdzili, że uśmiech sprawia, że wyglądamy młodziej.

Nasze badania pokazują, że ta wiara w odmładzającą mocy śmiechu, jest silnie zakorzeniona w naszej kulturze. Udowodniliśmy, że jest to kompletnie błędne wyobrażenie - wyjaśnia Goodale.

Mamym wrażenie, że niektóre gwiazdy wzięły sobie to do serca. No, bo czy ktoś kiedyś widział uśmiechniętą Victorię Beckham? ;)

Zdjęcia: Ons.pl

Co myślicie o tych badaniach? My chyba zdecydowanie bardziej wolimy wyglądać na nieco starsze, ale za to uśmiechać się do zdjęć - w końcu śmiech to zdrowie :).

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Chcesz zrobić perfekcyjne selfie? Nie zapomnij o odpowiednim zmatowieniu makijażu:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 stycznia 2019, 22:50

Zobacz także

Nasze propozycje