Poprzedni artykuł: Syn Pameli Anderson ma już 19 lat! Podobny do sławnej mamy? Następny artykuł: Pamiętacie Olę Żuraw z 'Top Model'? Zobaczcie, jak się zmieniła!

Sephora wspiera kobiece start-upy z branży kosmetycznej!

Kobieta, , tagi: Sephora
Piękno jest kobietą, ale nawet w branży urodowej nie ma zbyt wielu start-upów założonych przez kobiety. To właśnie dlatego program Sephora Accelerate wspiera wciąż powiększającą się społeczność założycielek innowacyjnych start-upów w tym segmencie i zaprasza do udziału w nadchodzącej edycji! W jaki sposób można się zgłaszać?

Sephora Accelerate to wyjątkowy międzynarodowy program, dedykowany budowaniu przedsiębiorczości wśród kobiet, założycielek firm kosmetycznych, w ramach którego uczestniczki z Europy, Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej i Azji zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności, poznają niezbędne narzędzia i korzystają z mentoringu, aby wynieść swój start-up kosmetyczny na wyższy poziom. Tym samym Sephora globalnie wspiera kobiety, które chcą samodzielnie kształtować przyszłość – swoją oraz całej branży beauty. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 listopada 2017 pod adresem www.sephorastands.com/accelerate/

Na czym polega program Sephora Accelerate?

Program składa się z 4 kluczowych elementów. Tygodniowy obóz, planowany na 8-14 kwietnia 2018, to wprowadzenie, podczas którego uczestniczki intensywnie pracują nad swoim start-upem uzyskując pomoc w stworzeniu modelu biznesowego, opracowaniu planów rozwoju i strategii finansowania, oraz pozyskują doradztwo ekspertów w branży w zakresie analiz rynku i konkurencji. W kolejnym kroku programu Sephora Accelerate start-upy korzystają z indywidualnych sesji mentoringowych z doświadczonymi leaderami w branży urody oraz menedżerami Sephora z Europy i USA. Następnym etapem programu jest wsparcie finansowe – każdy projekt otrzyma grant pieniężny i będzie mógł ubiegać się o dodatkowe finansowanie. Kulminacją programu jest odbywający się w San Francisco Demo Day, który stanowi unikalną okazję do zaprezentowania swojego projektu ekspertom z branży, a także potencjalnym inwestorom i najważniejszym menedżerom sieci Sephora.

Nasza wizją jest stworzenie programu, który pomoże przedsiębiorczym kobietom stworzyć swój własny start-up kosmetyczny. Sephora chce wykorzystać swoją wiedzę, pasję i doświadczenie w branży kosmetycznej do wspierania społeczności ambitnych i innowacyjnych kobiet w rozwoju ich start-upów z branży beauty. Naszym globalnym celem do 2020 roku jest stworzenie ekosystemu ponad pięćdziesięciu firm założonych lub zarządzanych przez kobiety, a w tym roku do udziału w programie po raz pierwszy zapraszamy także przedsiębiorcze Polki! Szczególnie interesują nas innowacyjne projekty o pozytywnym wymiarze społecznym i środowiskowym. Gorąco zachęcam do aplikowania do 20 listopada, bezpośrednio na stronie www.sephorastands.com/accelerate/ – powiedziała Małgorzata Dzięcielewska, Dyrektor Marketingu Sephora. – Mam nadzieję, że wśród kilkunastu wybranych do tegorocznej edycji z całego świata znajdzie się też start-up z Polski.

Kto może się zgłosić?

Sephora zaprasza założycielki lub współzałożycielki start-upów, które ukończyły 18 rok życia. Firma musi być w początkowej fazie rozwoju, ale już na etapie dalszym niż tylko pomysł – a zatem posiadać gotowe próbki laboratoryjne produktów lub ich prototypy, i nie być jeszcze na etapie dystrybucji. Sephora chce pomóc start-upom, które mogą najwięcej skorzystać z jej wsparcia – tym ze świetnym pomysłem, ale jeszcze niegenerującym dochodów.

Start-up może dotyczyć produktu kosmetycznego, technologii ściśle wspierającej branżę kosmetyczną, oraz innych produktów istotnych dla branży kosmetycznej. Promowane są projekty mieszczące się w koncepcie zrównoważonego rozwoju, przyjazne ekologicznie.

Jeśli jesteś przedsiębiorczą kobietą, której pasją jest świat piękna i budowanie społecznie odpowiedzialnego biznesu, zgłoś się do programu! Pamiętaj, że jeśli zostaniesz wybrana, musisz być dostępna w terminie tygodniowego obozu (8-14 kwietnia) oraz Demo Day (wrzesień), które odbędą się w San Francisco.

zdjęcia: iStock

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2019, 08:55

Zobacz także

Nasze propozycje