Poprzedni artykuł: Powrót do szkoły, DIY Następny artykuł: Trymer PHILIPS - test redakcji

Straciła włosy po chemii, więc spróbowała sił w modelingu. Jej zdjęcia stały się hitem

Regularne rysy twarzy, nieskazitelna cera, pewność siebie – gdyby nie brak włosów, nikt nie domyśliłby się, że 17-latka z Teksasu przeszła chemioterapię. Piękność zza oceanu zasłynęła jednak nie tylko swoją heroiczną walką, ale przede wszystkim udziałem w sesji fotograficznej, w której wygląda jak prawdziwa księżniczka.

Andrea Sierra Salazar walczy z rakiem od kilku miesięcy. W lutym po odkryciu guzka na szyi zdiagnozowano u niej stwardnienie guzkowe - II stadium chłoniaka Hodgkina. Diagnoza całkowicie zmieniła życie miss szkoły, które odtąd toczyło się wokół zabiegów i hospitalizacji. Mama Andrei zasugerowała więc córce, by swój wolny czas przeznaczyła na realizację hobby – modeling.

Przed chemioterapią Andrea była bardzo pewna siebie, ale kiedy straciła włosy, wiele się zmieniło. Jej matka dotarła jednak do fotografów, nie ukrywając informacji ani o diagnozie córki, ani o jej miłości do modelingu. Efekt? Piękna sesja, która stała się viralem. Internautów ujęła bowiem nie tylko wartość artystyczna fotografii, ale i siła nastolatki.

„Wszystkie dziewczyny są księżniczkami, a dziś czuję się piękna z zewnątrz i wewnątrz” - pisze Andrea, która efektami swojej wymarzonej sesji fotograficznej pochwaliła się na Facebooku. Fotograf Gerardo Garmendia przyznał, że motyw przewodni sesji – księżniczka bez peruki – był pomysłem samej Andrei.

Nastolatka początkowo nie czuła się na tyle pewnie, aby pozować bez peruki, ale kiedy się przełamała, efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. O sesji wspomniały nie tylko serwisy typu Buzzfeed, ale nawet Teen Vogue. Co tu dużo mówić, zdjęcia naprawdę zachwycają.

Fot. Facebook.com/andrea.sierra.90

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 13:22

Zobacz także

Nasze propozycje