Poprzedni artykuł: Uważaj na te znaki zodiaku. Często kończą związki bez podania przyczyn... Następny artykuł: Lewandowska poszła z małą Laurą na spacer. Wózek córeczki kosztuje for...

Minister Szumowski zapewnia, że można "spokojnie rezerwować rodzinne wakacje"

Kobieta,
,
, tagi: wakacje, koronawirus
Minister zdrowia zapewnia, że w lipcu i sierpniu można rezerwować rodzinne wakacje w kraju. Sytuacja hoteli na chwilę obecną nie jest zagrożona. Ma się ona natomiast inaczej w stosunku do wyjazdów zorganizowanych.

Tegoroczne wakacje będą inne niż wszystkie. W tym roku niewskazane będą zatłoczone plaże, swobodne spacery po deptaku wśród tłumnie zgromadzonych turystów. Niemniej jednak podróże po kraju będą możliwe. W wywiadzie dla "Super Expressu" minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że spokojnie można rezerwować rodzinne wakacje w kraju, a niebawem w Polsce pójdziemy również do kina. Jak zaznaczył, prawdopodobieństwo ponownego zamknięcia hoteli jest niewielkie, jednak niewykluczone. Wciąż pod znakiem zapytania stoją obozy i kolonie.

To jest dużo większy problem niż wyjazd rodzinny do hotelu nad morze czy w góry - powiedział Szumowski.

Co natomiast z wyjazdem za granicę?

Zobacz także:Długa lista obostrzeń dla kolonii i obozów dla młodzieży

Szumowski zapewnia, że można

Źródło: iStock

Gdzie będziemy mogli wyjechać na zagraniczne wakacje?

Wiele krajów zamknęło granice dla turystów, jednak teraz stopniowo otwierają się na podróże i obcokrajowców. W sezonie letnim, a nawet już w czerwcu niektóre z nich uruchomią turystykę, jednak z pewnymi ograniczeniami.

My również zakładamy, że jeśli sytuacja będzie się rozwijać nie w szybszym tempie niż ma to miejsce teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic. Mówię to z dużą rezerwą - mówiła w ostatnim czasie Jadwiga Emilewicz.

W jakich krajach będziemy mieli możliwość spędzenia wakacji?

  • Włochy - otwierają granice 3 czerwca dla obywateli krajów UE, jak również strefy Schengen, Wielkiej Brytanii, Andory, Monako, San Marino.
  • Grecja - planowane otwarcie granic od 15 czerwca i otwarcie tzw. korytarzy turystycznych. Możliwe wcześniejsze uruchomienie turystyki dla krajów Europy Centralnej i Wschodniej.
  • Wyspy Kanaryjskie - wakacje z paszportem medycznym i potwierdzonym stanem zdrowia.
  • Turcja - planowane testy na obecność koronawirusa na lotniskach.
  • Cypr - planowane otwarcie na turystykę od 9 czerwca ze skupieniem się na obywatelach krajów Bliskiego Wschodu.
  • Wielka Brytania - planowane mosty powietrzne i zwolnienie z kwarantanny obywateli krajów o niskim stopniu zarażeń koronawirusem.

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Źródło: PolsatNews

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 01:24

Nasze propozycje