Poprzedni artykuł: Zaproszenia na ślub - inspiracje z Instagramu Następny artykuł: Wesele marzeń za 15,5 tys. złotych? To możliwe!

Tampony z marihuaną – remedium na bóle menstruacyjne?

Silny ból nie daje spać, pracować ani zajmować się niczym innym, jak wylegiwaniem się na łóżku. Kobiety, które z jego powodu mają co miesiąc kilka dni wyjętych z życiorysu odetchnęły niedawno z ulgą. Za oceanem dostępny jest chyba pierwszy naprawdę skuteczny sposób na bóle menstruacyjne.

Kto by pomyślał, że bóle miesiączkowe można połączyć z rozluźniającą marihuaną? A jednak! Amerykańska marka Foria, która prężnie rozwija się na rynku preparatów z marihuaną medyczną, postanowiła wreszcie ulżyć kobietom i wprowadziła rozkurczające czopki dopochwowe. Okazało się, że marihuana doskonale redukuje skurcze i ból, stąd pomysł, by sprzedawać ją także w formie tamponów.

Wprawdzie Foria Relief nazywane są tamponami, jednak w rzeczywistości są to małe czopki, które aplikuje się przed włożeniem tamponów. Mieszanka organicznego masła kakaowego, THC i CBD podobno jest niezawodna i przynosi ulgę już po 15-30 minutach. Kobiety, które stosowały preparat, przyznają, że złagodził on nie tylko bóle menstruacyjne, ale i bóle pleców, a dodatkowo zredukował stres, którego w trakcie męczącej miesiączki jak zapewne wiecie nie brakuje.

Foria Relief nie należy jednak do najtańszych. Amerykańska firma za zestaw czterech czopków liczy sobie 44 dolary. Niestety, jej produkty dostępne są wyłącznie na receptę, dla posiadaczek Medical Marijuana Card. Na razie z nowinki można korzystać jedynie w Kalifornii, ale miejmy nadzieję, że w przyszłości „tampony” z marihuaną – jeśli tylko będzie to konieczne – trafią także w nasze ręce.

Zobacz także:  Przepisy na napoje, które Cię rozluźnią

zdjęcia: Fotolia

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 04:13

Zobacz także

Nasze propozycje