Poprzedni artykuł: Zmień swoje życie na lepsze z "Basic Witches". To książka dla współcze... Następny artykuł: Pamiętacie Jessiego z filmu 'Uwolnić orkę'? Dzisiaj ma 38 lat. Rozpozn...

Naukowcy potwierdzają: istnieją cztery typy związków, ale tylko jeden zapewnia szczęście

Kobieta, , tagi: seks, związek
To nie żart! Jak wynika z najnowszych badań, jedynie ten typ relacji zapewni wam długi i szczęśliwy związek.

Każdy związek jest inny, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Nadal w to wierzysz? Najnowsze badania mogą cię rozczarować. Jak podkreśla socjolog dr Brian Ogolsky z University of Illinois, pomimo iż każdy z nas jest wyjątkowy, a na naszą osobowość składa się wiele czynników jak pochodzenie, wychowanie, wykształcenie, otoczenie czy przeżyte doświadczenia, to niezależnie od tego, w momencie gdy się z kimś wiążemy, nasze zachowania są bardzo schematyczne i zbliżone do zachowań innych.

Jaki jest przepis na idealny związek?

W dobie hiperseksualności, już od najmłodszych lat wpajane nam są przepisy na idealny związek. Jednak czy coś takiego naprawdę istnieje? Oczywiście udana relacja to coś więcej niż tylko pociąg fizyczny, to także podobne zainteresowania, szacunek, dopasowanie seksualne, wspólne plany na przyszłość, czy zaufanie. Jednak dlaczego pomimo występowania tych wszystkich czynników wiele związków się rozpada? Jak rozpoznać, czy nasza relacja ma szansę być szczęśliwa i trwała? Naukowcy z University of Illinois pod przewodnictwem dr Briana Ogolskiego postanowili to sprawdzić.  

Badacze przez dziewięć miesięcy obserwowali 376 par niepozostających w sformalizowanym związku. Jak się okazało, pomimo różnic wieku, pochodzenia, wykształcenia czy ścieżki zawodowej badanych, socjologom udało się wyróżnić powtarzające się w każdej relacji wzorce zachowań charakterystyczne dla każdego związku. Na ich podstawie wyróżnili cztery typy związków, jednak jak sami określają, tylko jeden z nich gwarantuje stabilną, dającą satysfakcję i szczęście relację.

Przeczytaj także: Im bardziej wystawne wesele, tym szybszy rozwód? Naukowcy nie mają wątpliwości

W naszej galerii znajdziesz wyróżnione przez badaczy typy relacji. Który z nich najbardziej odpowiada twojemu związkowi?

Zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 20:17

Zobacz także

Nasze propozycje