Poprzedni artykuł: Jak wyszczuplić się na zdjęciu na Instagramie? Ta dziewczyna zna niezł... Następny artykuł: Poród Tamary Arciuch tuż, tuż... Zobaczcie, jak wygląda na kilka dni p...

30-latka zmarła podczas zabiegu oczyszczania wydzieliną z żaby amazońskiej!

Kobieta, , tagi: oczyszczanie skóry
Terapia miała pomóc 30-latce oczyścić organizm. Zamiast tego, wywołała silną reakcję obronną, w efekcie czego kobieta zmarła…

Warsztaty oczyszczające terapią kambo zostały zorganizowane 20 listopada w jednej z siłowni w Grodzisku Mazowieckim. Wśród kilkunastu osób, które pojawiły się na terapii, była również 30-letnia Halina T.

Na czym polega terapia kambo?

Cały zabieg polega na tym, że skórę najpierw dotyka się rozżarzonym kadzidłem i wypala kilka dziurek, a później zdrapuje naskórek. Ostatnim etapem jest nałożenie w tych miejscach kambo, czyli wydzieliny żaby. Aby skorzystać z terapii kambo, należy wykluczyć problemy z ciśnieniem, choroby serca, uczulenie na jad owadów, a także ciążę.

Kambo to inaczej wydzielina żaby amazońskiej, którą nakłada się na skórę. Jest trująca i rdzenne plemiona amazońskie używały jej do wzmocnienia odporności. Można nią również podobno leczyć wszelkiego rodzaju schorzenia – zaczynając od depresji, a na nowotworach skończywszy. Wydzielina wywołuje reakcję oczyszczającą organizmu – powoduje zatem wymioty, a także biegunkę.

Nie inaczej było w przypadku 30-latki. Najpierw pojawiły się gwałtowne wymioty, a później biegunka. Kobieta zemdlała i po wezwaniu karetki, została natychmiast przewieziona do szpitala w Grodzisku Mazowieckim. Lekarze stwierdzili obrzęk mózgu. Stan kobiety był bardzo poważny i w nocy z wtorku na środę zmarła.

TVN Warszawa w rozmowie z szefem prokuratury w Grodzisku Mazowieckim – Dariuszem Slepokurą – ustalił, że została już powiadomiona powiatowa placówka Sanepidu. Dodatkowo skonfiskowano wydzielinę, aby zbadać stopień jej toksyczności. Prokurator Ślepokura nadmienił również w rozmowie z TVN Warszawa, że zostanie również sprawdzona legalność rozprowadzania tej substancji w Polsce.

W ramach śledztwa przesłuchano już, w charakterze świadka, organizatora spotkania Konrada S. Twierdzi, że substancję otrzymał od organizacji, która go wcześniej szkoliła i certyfikowała. Przesłuchano również uczestników warsztatów - mówi reporter TVN24, Radomir Wit.

Piszemy Wam o tej historii ku przestrodze. Nie zawsze nowoczesne i polecane zabiegi są dobre dla naszego zdrowia. Często mogą doprowadzić do tragedii. Dlatego zawsze powinnyście uważać na niesprawdzone metody.

zdjęcia: iStock

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 15:30

Zobacz także

Nasze propozycje