Poprzedni artykuł: Wygraj 1 z 5 zestawów antybakteryjnych produktów marki CleanHands Następny artykuł: Wygraj Książkę z serii "After" z autografem autorki Anny Todd!

Moje dziecko uwielbia myć zęby! Opowiem Ci jak to zrobić - cały sekret tkwi w naszej magicznej szczoteczce

Kobieta, , tagi: Philips, szczoteczka do zębów, test redakcji
Jak szybko i łatwo przekonać malucha aby nie tylko mył zęby, ale robił to także odpowiednio długo, dokładnie i przynajmniej dwa razy dziennie ? Jak każda mama zbuntowanego czterolatka jeszcze do niedawna uważałam to za misję niemożliwą. Jakiś czas temu to się zmieniło, a rozwiązanie okazało się bardzo proste. A wszystko to za sprawą nowej szczoteczki Philips Sonicare For Kids, którą dostałam do przetestowania.

Do zmierzenia się z tym wyzwaniem zaangażowałam jedno z trójki moich dzieci. Wybrałam Stasia, który właśnie skończył cztery lata (Zosia, która ma 2,5 roku jest jeszcze za mała na szczoteczkę soniczną, a Szymek ma już 6 lat i przetestowanie przez niego tak fajnej szczoteczki byłoby zbyt prostym zadaniem - wiedziałam z góry, że będzie nią zafascynowany). 

Ulubionym słowem Stasia, jak w przypadku większości czterolatków, jest oczywiście słowo "NIE". Od jakiegoś czasu na każde "Stasiu chodź umyjemy ząbki " słyszałam "nie" w każdej postaci: głośne, ciche, spod łóżka lub z szafy, z płaczem, z wrzaskiem i moje ulubione "nie, bo nie".  Przestało zupełnie działać opowiadanie bajeczek o Pani Szczotce, która opiekuje się małymi ząbkami, wyganianie robaczków z buzi, polerowanie ząbków w specjalnej myjni ząbkowej czy robienie zawodów w wypluwaniu wody, jak również kolorowe pasty o różnych smakach i szczoteczka z Supermanem. Każde mycie ząbków kończyło się pałaszowaniem przez Stasia ze smakiem pasty, zrobieniem ze szczoteczki gryzaka, tudzież doskonałego przyrządu do czyszczenia "trudno dostępnych miejsc" w naszej  łazience.

Od dwóch tygodni sytuacja zaczęła się zmieniać. Ku mojemu zaskoczeniu i wielkiej radości, obecnie na każde  "Stasiu myjemy zęby" słyszę głośne "HURAAA!" i tupot małych nóżek zmierzających do łazienki!

Jak to zrobiliśmy? Zamieniliśmy mycie ząbków w świetną zabawę ze szczoteczką Sonicare For Kids.

Staś dosłownie pokochał swoją nową szczoteczkę od pierwszego wejrzenia. W zestawie znajduje się nakładka na front urządzenia,  na którą można nakleić jedną z przepięknych naklejek. Staś wybrał dla siebie Sparkly’ego (wesołego duszka) we wszystkich kolorach - dzięki temu szczoteczka stała się dla niego przedmiotem wyjątkowym. Nazwał ją swoją „magiczną szczoteczką".

Dlaczego Staś tak bardzo lubi teraz myć ząbki? Ponieważ szczoteczka jest nie tylko piękna i doskonale dopasowana do małej rączki, ale ma także szereg funkcji które sprawiają, że mycie zębów nie jest przykrym obowiązkiem, ale miłą zabawą.

Szczoteczka posiada funkcje i programy przyjazne dla dziecka. Program delikatny jest przeznaczony dla młodszych (od 3 lat), a program regularny dla starszych dzieci (od 7 lat). Wbudowany zegar KidTimer wskazuje prawidłowy, 2 minutowy czas mycia, zalecany przez dentystów. Radosne melodyjki KidPacer sygnalizują czas zmiany miejsca szczotkowania, aby wszystkie zęby zostały umyte.

Szczoteczka ma wbudowany Bluetooth™, za pomocą którego współpracuje z interaktywną, bezpłatną aplikacją.  Główną postacią aplikacji jest sympatyczny Sparkly, który naprawdę lubi mieć czyste zęby. Sparkly stawia przed dziećmi wyzwania dotyczące dłuższego i lepszego szczotkowania. Każda sesja rozpoczyna się od wizualizacji z prawidłowymi technikami szczotkowania, a monitor postępu w aplikacji śledzi ogólną skuteczność mycia. Za każdym razem, gdy dziecko dobrze umyje zęby, Sparkly jest szczęśliwszy. A dzieci za prawidłowe szczotkowanie otrzymują nagrody w aplikacji.

Mycie ząbków dzięki aplikacji stało się dla Stasia miłym obowiązkiem. Sparkly stał się prawdziwym przyjacielem mojego dziecka, który uczy go poprawnego szczotkowania ząbków. Korzystanie z aplikacji jest świetną zabawą i nauką, okazało się także, że ma jeszcze jedną ogromną zaletę - zastąpiło nam wieczorną bajeczkę i dzięki temu mamy więcej czasu na wspólne, wieczorne czytanie książek. Czekamy na książeczkę o Sparklym, który opowiada małym dzieciom jak ważna jest higiena małych ząbków :)

To wszystko sprawia, że szczotkowanie zębów ze szczoteczką Philips Sonicare for Kids staje się ciekawsze, a dzieci myją zęby lepiej i dłużej i świetnie się bawią, ucząc się prawidłowych technik czyszczenia zębów, które staną się zdrowymi nawykami na całe życie.

Szczoteczka Philips Sonicare for Kids przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.

Beata

zdjęcia: materiały PR

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 19:16

Zobacz także

Nasze propozycje