Poprzedni artykuł: Jak dobrze wykorzystywać każdą minutę i odrzucić niepotrzebny lęk - do... Następny artykuł: Jessica Mercedes przeszła operację szczęki. Jak teraz wygląda blogerka...

Kolejny niebezpieczny trend wśród nastolatków. Tym razem połykają... kapsułki do prania!

Kobieta, , tagi: wyzwania, instagram
Tide Pod Challenge cieszy się coraz większą popularnością wśród nastolatków w Ameryce. Czym grozi kolejne internetowe wyzwanie?

Wydawałoby się, że nic nas już nie może zaskoczyć, jednak ponownie przecieramy oczy ze zdziwienia a sprawą kolejnego niebezpiecznego wyzwania popularnego wśród nastolatków. "Tide pod challenge" to wyzwanie polegające na umieszczaniu w buzi kapsułek detergentu do prania. Jego nazwa pochodzi od nazwy kapsułek - Tide pod.

Polecamy:  Krzysztof Ibisz pokazał przystojnego syna. Widać podobieństwo?

"Tide Pod Challenge" - niebezpieczny trend z Ameryki

Media w Stanach już zwróciły uwagę na problem - CBS News i ABC News apelują  do rodziców o uwagę. Nastolatki, aby zwrócić na siebie uwagę i wykazać się poczuciem humoru, narażają swoje zdrowie. Wyzwanie polega na włożeniu i wyjęciu z ust kapsułki do prania, ale co odważniejsi decydują się na jej rozgryzienie, przez co detergent dostaje się do organizmu.

Producenci kapsułek podkreślają, że ich produkty nie nadają się do spożycia, ale widać nastolatkom to nie przeszkadza.

Polecamy:  To najmłodsza "blogerka modowa" świata! Nie uwierzycie, ile ma lat i ile zarabia!

Eksperci zauważyli, że w samym 2017 roku odnotowano zatrucia kapsułkami u 220 nastolatków, a jedna czwarta z nich była efektem celowego rozgryzienia produktu.
W 2018 do tej pory zarejestrowano już 38 takich przypadków! Inspiracją do rozpoczęcia tego wyzwania były prawdopodobnie... memy.

Relacje z podjęcia tego "wyzwania" zaczęły się pojawiać w social mediach pod hashtagiem #tidepodchallenge.

Jakie są konsekwencje spożycia kapsułki do prania?

Dzieci i nastolatki, które połknęły detergent najczęściej uskarżały się na wymioty, ciężko im było oddychać, a nawet traciły przytomność. Dolegliwości pojawiają się niemal natychmiast.

Polecamy:  Ta dziewczynka w dzieciństwie wygrała 300 pokazow piękności! Jak teraz wygląda?

Niestety, moda z Ameryki często przenosi się na grunt europejski, dlatego powinniśmy być czujni i uświadamiać nastolatków, jak niebezpieczne może być zatrucie detergentem. Szczególnie, że szkodliwe albo wręcz śmiertelne "wyzwania" regularnie pojawiają się w sieci. Przypominamy, że w zeszłym roku również w Polsce zanotowano przypadki m.in. niebieskiego wieloryba

Zdjęcie: Twitter

Polecany film


Zobacz także

Nasze propozycje