Poprzedni artykuł: Premier ogłosił datę III etapu odmrażania gospodarki. Wracają fryzjerz... Następny artykuł: Co za metamorfoza! Brat księżnej Kate już tak nie wygląda. Dobra zmian...

To już pewne, dzieci wracają do szkół! Premier podał konkretną datę

Kobieta, , tagi: szkoła, koronawirus
Od najbliższego poniedziałku część dzieci wróci do szkół. Licealiści i uczniowe szkół artystycznych dostaną możliwość indywidualnych lekcji z nauczycielem. Kiedy uczniowe w pełni wrócą do nauki w placówkach?

Podczas dzisiejszej konferencji poznaliśmy szczegóły 3. etapu zdejmowania obostrzeń. Jeszcze niedawno zakładano, że odmrażanie gospodarki może się rozciągnąć w czasie. Mimo wyraźnego wzrostu zachorowań na koronawirusa do ponad 600 (ponad 60% to przypadki ze Śląska) nowych zakażeń dziennie, zdecydowano zdjąć kolejne obostrzenia. Oprócz wznowienia pracy gastronomii w nowym reżimie sanitarnym, zadecydowano o powrocie dzieci do szkół. Już na początku maja do placówek w niewielkich grupach wróciły dzieci w wieku przedszkolnym. Teraz do szkół w ograniczonym zakresie wrócą najmłodsze dzieci z klas 1-3. Kiedy szkoły w pełni wznowią pracę i jak będzie wyglądała nauka?

Źródło: Istock

III etap zdejmowania obostrzeń - dzieci wrócą do szkół jeszcze w maju

Już od poniedziałku umożliwione zostanie prowadzenie zajęć praktycznych w szkołach policealnych. Otwarte zostaną także boiska i orliki. Będzie można korzystać z sal i hal sportowych, z ograniczeniami liczby osób. Wrócą indywidualne zajęcia w szkołach artystycznych, muzycznych. Wszystkie te zmiany obowiązywać będą od poniedziałku, od 18 maja.

Od 25 maja w klasach 1-3 szkoły podstawowej zostanie uruchomiona opieka nad dziećmi. Nie będzie to edukacja, ale zajęcia opiekuńcze. Umożliwione zostaną też konsultacje dla maturzystów i 8-klasistów.

Od 1 czerwca umożliwione zostaną indywidualne konsultacje także w szkołach podstawowych. Decyzja o posłaniu na zajęcia ma zostać podjęta przez rodziców. Tym samym zostanie zachowany zasiłek opiekuńczy dla tych osób, które zdecydują o pozostawieniu pociechy w domu. 

Premier zaznaczył, że powrót do normalności jest potrzebny, ale jednocześnie przy zdejmowaniu obostrzeń i powrocie do życia społecznego nadal niezbędna jest dyscyplina i trzymanie się zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

Zobacz także: Dzieci wyjadą na obozy i kolonie - kolejny etap odmrażania gospodarki

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 00:54

Nasze propozycje