Poprzedni artykuł: Jak pielęgnować skórę pod pachami? Następny artykuł: Podsumowanie niezależnego testu Therm Line Fast!

Top 10. Najpiękniejsze modelki plus size

Część przedstawicieli branży zarzuca im otyłość, pozostali w ich działaniach widzą promowanie normalności. O modelkach plus size najwięcej mówiło się kilka lat temu, kiedy zaczęły podbijać znane magazyny mody. Dziś niektóre z najsłynniejszych piękności o krągłych kształtach udzielają się tylko sporadycznie, ale i tak można stwierdzić, że zapisały się w historii modelingu plus size.

Chociaż w wiodących magazynach kobiecych aż roi się od porad typu „jak ukryć nadprogramowe kilogramy”, modelki plus size postanowiły zrobić ze swoich krągłości użytek. Jako nastolatki startowały w castingach prowadzonych przez modelingowe agencje, a dzięki swoim usilnym staraniom zwróciły uwagę nawet takich gigantów jak IMG Models.

Z czasem stały się coraz odważniejsze i zaczęły walczyć o zaprzestanie określania ich mianem plus size. Wprawdzie w tym zakresie ich starania spełzły na niczym, ale ostatecznie spełniły swoje marzenia. Spróbowały sił na wybiegach oraz w sesjach zdjęciowych, a niekiedy i w projektowaniu bielizny dla kobiet plus size.

Na rosnącą popularność modelingu plus size zareagowały w końcu liczne marki odzieżowe, które do swoich kolekcji zaczęły wprowadzać ubrania w większych rozmiarach. Tym samym modelki zyskały nowe możliwości. Choć nieczęsto zdarza się im promować odzież z górnej półki, wiele z nich zostało zaangażowanych do kampanii sieciówek. Rok temu ich zdjęcia pojawiły się także w Sports Illustrated, a jedna z gwiazd modelingu plus size gościła nawet w kalendarzu Pirelli.

W ostatnim czasie można odnieść wrażenie, że rewolucja, której podjęły się modelki nieco zwolniła. Nie oznacza to jednak, że reprezentantki kobiet w większych rozmiarach spoczęły na laurach i zrezygnowały z sesji zdjęciowych. Większość gwiazd działa równie aktywnie, co przed kilkoma laty. Przed wami 10 modelek, które królują w rankingach najpiękniejszych przedstawicielek branży plus size.

Czytaj też: Świat mody wita profesjonalnego modela plus size! Ma szansę na karierę?

zdjęcia: Free

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 04:20

Zobacz także

Nasze propozycje