Poprzedni artykuł: Najdziwniejsze prezenty ślubne – nie chciałabyś ich otrzymać! Następny artykuł: 5 powodów, dla których spanie nago naprawdę nam służy!

Tych produktów nie wolno nakładać na twarz

Kobieta,
,
, tagi: cera sucha, cera wrażliwa, pielęgnacja twarzy, cera mieszana
Jeśli jesteście zwolenniczkami niekonwencjonalnych produktów do twarzy lub czasami w sytuacjach awaryjnych aplikujecie na nią produkty przeznaczone do innych części ciała - koniecznie to przeczytajcie.

Jeśli chodzi o pielęgnacje i makijaż kobietom wpadają przeróżne pomysły do głowy. Czasami stosują wiele produktów z przekonaniem, że pomogą w różnych sytuacjach, ale nie są świadome tego, że może to też działać w zupełnie odwrotną stronę.

Aby zapobiec katastrofie przedstawiamy Wam 10 produktów, których stosowania na twarz powinnyście unikać!

1. Lakier do włosów

Bardzo często słyszy się o tym, że lakier do włosów idealnie nadaje się do utrwalenia makijażu. Owszem, doskonale go utrwali, ale równie skutecznie wysuszy i podrażni naszą cerę co może skończyć się paskudnym uczuleniem czy też niechcianymi wypryskami.

2. Dezodorant

Coraz częściej słyszy się o tym, że spsikanie twarzy dezodorantem jest idealną opcją na zmniejszenie jej potliwości. Naszym zdaniem nie powinno się tak ryzykować kondycji swojej cery. Dezodorantów powinno używać się do okolic tego przeznaczonych. Ich działanie na twarzy może być bardzo różne.

3. Farba do włosów

Kobiety często zamiast henny lub podobnych produktów używają do koloryzacji brwi farby do włosów. Bardzo często kończy się to silnym podrażnieniem skóry, gdyż w ogóle nie jest ona przystosowana do traktowania takimi produktami.

4. Balsamy do ciała

Często nawilżając swoje ciało balsamami kobiety nacierają nimi również twarz. Jest to niebezpieczne, gdyż emulsje przeznaczone do ciała są zazwyczaj silnie naperfumowane co może prowadzić do silnego podrażnienia twarzy lub reakcji alergicznej.

5. Majonez 

Majonez staje się coraz popularniejszy jeśli chodzi o pielęgnacje włosów. Coraz częściej słyszy się także o jego ewentualnie pozytywnym działaniu na twarz. Niestety nie będzie ono tak dobre jak może się wydawać. Majonez może zatkać pory przez co zamiast pozytywnego działania otrzymamy znaczną ilość wyprysków.

Zobacz także:  Węgiel sposobem na białe zęby?

Poznajcie najlepsze kremy do twarzy w rankingu KWC

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 02:54

Zobacz także

Nasze propozycje