Poprzedni artykuł: Największe wpadki Pary Młodej Następny artykuł: 7 ślubnych przesądów, które warto znać

Poznaj Ubranka-otulanka - wyjątkowe zabawki dla Twojego dziecka stworzone przez Annę Dereszowską!

Kobieta, , tagi: przytulanki, zabawki dla dzieci, Anna Dereszowska
Mówią o sobie, że przyjechały z Krainy Miłości, by uszczęśliwiać dzieci. Tworzą wesołą zgraję i są nowością. Kto to taki?

Myślicie czasem o swoich ukochanych zabawkach z dzieciństwa? Ja tak… Niezależnie od tego, czy istnieją już tylko we wspomnieniach, czy tkwią w zakurzonych pudłach, nie potrafimy się ich pozbyć. Trudno je wyrzucić ze strychów i z pamięci, bo wyblakłe kawałki szmatek, gąbek, futra i wełny wciąż są dla nas czymś więcej niż tylko przedmiotami. To starzy przyjaciele, powiernicy sekretów, pocieszyciele, towarzysze pierw-szych stawianych kroków. Pomagali nam zasypiać, namawiali nas do jedzenia, gdy marudziliśmy przy stole. Tęsknota za rodzicami była dzięki nim łatwiejsza do zniesienia, a leżenie w łóżku w czasie grypy – mniej nudne. Ciągle mam jedną z moich przytulanek – różowego królika. Niejedno razem przeszliśmy, wystąpiliśmy razem na niejednym rodzinnym zdjęciu. Pomyślałam o moim małym synku. Chciałam, żeby i on miał swojego wyjątkowego, pluszowego przyjaciela, o którym nie zapomni. Siadłam, zaczęłam coś szkicować, później wzięłam kilka kolorowych gałganków i – tak jak umiałam – stworzyłam rodzinę pociesznych przytulanek. Mówię na nie „Ubranka-otulanka”, bo do środka można wkładać butle ze smoczkiem albo bidony. Pluszaki otulają butelki, a dzieci – jedząc – tulą pluszaki. Po jedzeniu ciepłe otulanka zamieniają się w poduszki albo stają się brykającymi zabawkami. Od razu spodobały się mojemu synkowi, więc mogę mieć nadzieję, że będą się nimi cieszyć również Państwa dzieci” - mówi Anna Dereszowska.

Czym jest Ubranko-otulanko?

Ubranka-otulanka to pomysłowe zabawki, które mają w środku miejsce na butelkę ze smoczkiem lub bidon. Miękki pluszak w kształcie zwierzaka ułatwia dziecku samodzielne trzymanie butelki, a do jej opróżniania zachęca urok sprytnej zabawki. Ubranka-otulanka, po wyjęciu z nich butli lub bidonów, mogą pełnić rolę przytulanek al-bo kukiełek animowanych przez rodziców. Otulanka są szyte wyłącznie z polskich materiałów posiadających wszystkie atesty gwarantujące bezpieczeństwo używania wykonanych z nich zabawek. Oczy przytulanek są wyhaftowane, co eliminuje zagrożenie połknięcia przez dziecko oderwanego elementu. Różnorodne kolory, faktury i kształty pluszaków pozwalają najmłodszym dzieciom na rozwijanie zmysłu dotyku i wzroku. Dla starszych są doskonałymi towarzyszami zabaw. Niejadków zachęcają do pałaszowania posiłków. Rozwijają wyobraźnię wszystkich pociech, a ich rodziców skłaniają do opowiadania im fantastycznych bajek.

Rozwój fizyczny i psychiczny Twojego maluszka jest niezwykle ważny. Zachęcaj go do różnych zabaw, a Ubrankami-otulankami wpływaj na jego kreatywność.

Wiesz już, że ciekawość świata Twojego smyka zwiększa się każdego dnia. Malec wyciąga rączki niemal po wszystko, co ma w zasięgu wzroku. Wspina się, raczkuje, stawia chwiejne kroczki nie po-zwalając Ci spuścić z niego oka choćby na chwilę. Chce poznawać przedmioty, dotykać ich i w ten sposób uczyć się świata. Wspieraj prawidłowy rozwój sensoryczny swojego dziecka wraz z nami. W trakcie karmienia- tuląc do siebie butelkę ubraną w postać kolorowego pluszaka-dziecko będzie kształtowało zmysł dotyku i wzroku, ale będzie też pracowało nad umiejętnościami manualnymi-nauczy się chwytać i trzymać przedmioty w rączce. Różne faktury i kształty pozwolą maluchowi na odczuwanie bodźców dotykowych, wyostrzą jego uwagę na zmysł dotyku. Dziecko wzbogaci swoje doświadczenia w sferze tego zmysłu, a ponadto tuląc zabawkę-przyjaciela, będzie czuło się bezpiecznie.

Chcesz, żeby świat Twojego malucha był spokojny i bezpieczny. Zadbaj też o to, żeby był kolorowy. Barwy kształtują emocje dziecka.

Kolory, którymi otacza się maluszek wpływają na jego emocje, nastrój i zachowania. Radosne, nasycone i wyraźne nastrajają optymistycznie wprowadzając go w dobry nastrój i zachęcają szkraba do działania. Nasze Ubranka-otulanka są w kolorach, które dzieci kochają. Malinowy słoń, żółty smok albo niebieska małpka. Każdy z pluszaków został zaprojektowany tak, by rozbudzić wrażliwość dziecka na bodźce i wypełniać jego magiczny świat kolorami. Być może Twoja pociecha nie potrafi jeszcze dokładnie nazwać kolorów, ale z całą pewnością uśmiechem wskaże Ci, który pluszak z naszej oferty jest jej ulubioną przytulanką.

Nakarmienie niejadka to nie lada sztuka. Jeśli martwisz się, że Twoje dziecko je zbyt mało, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – Ubranko-otulanko zachęci malucha do jedzenia!

Kolorowa buteleczka do jedzenia, kubeczek do picia lub fikuśny talerzyk stajesz na głowie, by przekonać swoje dziecko do jedzenia wyszukując coraz to nowe rozwiązania. Sięgnij więc po Ubranko-otulanko. Jedzenie jest nierozerwalnie związane z emocjami. Od tej chwili Twój maluch będzie kojarzył czas jedzenia z butelki z dobrą atmosferą i z możliwością tulenia pluszowego przyjaciela. Będzie obserwował, jak zmienia się poziom pokarmu w brzuszku zwierzaka, a jedzenie będzie utożsamiał z zabawą. Ty natomiast możesz pójść krok dalej i pobawić się z dzieckiem w skojarzenia. Żółte Ubranko-otulanko - jemy krem warzywny. Niebieska małpka- czas na mleko, szary kotek- ulubiona herbatka. Przetrzesz szlaki w komunikacji z Twoją pociechą i pomożesz zdecydować, która zabawka towarzyszy jej w dzisiejszym posiłku. Pozwól odkrywać dziecku świat smaków poprzez zabawę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubrankootulanko.pl

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje