Poprzedni artykuł: Ta panna młoda poważnie rozważała wymienienie jednej ze swoich druhen.... Następny artykuł: Anita z "ŚOPW" urodziła syna, a fani ją porównują do... księżnej Kate!...

Nowe niebezpieczne wyzwanie na Instagramie. Na czym polega „Vacuum Challenge”?

Kobieta, , tagi: wyzwania, instagram
Rodzice na Instagramie ryzykują życiem swoich dzieci. „Vacuum Challenge” może doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Zdaje się, że ludzie zrobią dosłownie wszystko, by zaistnieć w internecie, a najlepszym dowodem na to są kolejne niebezpieczne wyzwania, jakie stawiają sobie użytkownicy mediów społecznościowych. Jakiś czas temu wśród nastolatków panowała moda na Tide pod challenge" polegająca na włożeniu i wyjęciu z ust kapsułki do prania, czy kontrowersyjny „One Finger Challenge” bazujący na robieniu sobie przed lustrem zdjęć z takiej perspektywy, aby jednym palcem udało się zakryć miejsca intymne. Teraz Instagram podbija nowy trend, w którym to rodzice z premedytacją narażają życie swoich dzieci. Na czym polega „Vacuum Challenge”?

„Vacuum Challenge” nowy niebezpieczny trend na Instagramie

Jak sama nazwa skazuje, „Vacuum Challenge” polega na odkurzaniu…  ale nie byle jakim. Rodzice umieszczają swoje dzieci w workach na śmieci i odsysają ze środka nadmiar powietrza za pomocą odkurzacza. Z pozoru ta zabawa nie wygląda groźnie, jednak lekarze ostrzegają, że może doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Przeczytaj także: Wszyscy mamy pieprzyk w tym miejscu? Sprawdź, czy Ty również

Choć wyzwanie polega na tym, że znajdujące się w worku na śmieci dziecko nie wchodzi do niego całe, lecz wystawia z niego głowę, by móc normalnie oddychać, to „Vacuum Challenge” może nawet doprowadzić do śmierci. Jak to możliwe? Według ekspertów worek na śmieci może przylegać do szyi dziecka zbyt szczelnie, co może doprowadzić do uduszenia.

W bardzo krótkim czasie może dojść do uduszenia. Komórki mózgowe są niezwykle wrażliwe na niedobór tlenu i mogą zacząć obumierać w ciągu pięciu minut po odcięciu dopływu tlenu - tłumaczą eksperci z National Institute of Neurological Disorders and Stroke.                                                                                                            

Niestety coraz więcej rodziców za nic ma ostrzeżenia ekspertów, a na Instagramie pojawiają się coraz to nowsze filmiki z wątpliwej zabawy. Czy naprawdę musi dojść do tragedii, by ludzie otrzeźwieli i uzmysłowili sobie, że próżniowe zapakowanie dziecka w worek na śmieci wcale nie jest zabawne, lecz przerażające?

Co o tym sądzicie?

Zdjęcie: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 czerwca 2019, 16:04

Nasze propozycje