Poprzedni artykuł: Niezbędnik festiwalowicza, czyli 8 rzeczy, które musisz ze sobą zabrać Następny artykuł: Ojciec odtwarza seksowne selfie swojej córki. Ma już dwa razy więcej o...

W jakim miesiącu mamy największą ochotę na seks?

Kobieta, , tagi: seks, związek
Grudzień, maj, a może właśnie lipiec? Badacze sprawdzili, kiedy najczęściej uprawiamy seks.

Kiedy myślimy o najgorętszym i najbardziej zachęcającym do seksu miesiącu, przychodzą nam do głowy wakacje. I nic w tym dziwnego. Pogoda zachęca nas do bardziej skąpych ubrań, nasze hormony szaleją, a i spełnienie fantazji pod postacią seksu w plenerze zdaje się być bardziej kuszące. Do podobnych wniosków doszli brytyjscy badacze, którzy na zlecenie internetowego seks-shopu „Lovehoney” przeprowadzili badania dotyczące tego, kiedy najchętniej uprawiamy seks. Według statystyk, to lipiec okazał się najbardziej obfity w seksualne ekscesy (aż 24% badanych przyznało, że to w lipcu najczęściej dochodzi u nich do zbliżenia). Na drugim miejscu znalazł się sierpień (22%), a następnie czerwiec (18%). Z badań wynika również, że aż 62% osób chętniej pozwala ponieść się emocjom na wyjeździe, niż w domu, a 64% oświadcza, że zawsze uprawia seks na wakacjach.

Przeczytaj także: W jakim wieku seks przynosi najwięcej przyjemności?

„Zawsze pracowaliśmy na odkryciem tego, co sprawia, że mamy ochotę na seks” – mówi  seksuolog Tracey Cox. „Z naszych badań wynika, że to ciepło i wilgoć sprawiają, że odczuwamy pragnienie  bliskości” – dodaje. Według badaczy wakacyjny seks jest uznawany  za bardziej ekscytujący niż tradycyjny, ponieważ podczas urlopu jesteśmy bardziej zrelaksowani .  Amerykańska seksuolog Sari Cooper podkreśla, że „seks urlopowy pozwala na spontaniczność, odpoczynek od rutyny, mniejszą odpowiedzialność wobec innych i nowe doświadczenia".

Co ciekawe badacze „Lovehoney” odkryli, że podczas wakacji najchętniej decydujemy się na seks na łonie natury wybierając takie miejsca jak łąki, parki, czy basen. Najmniejszym zainteresowaniem za to cieszą się akweny wodne.

Przeczytaj także: W tych filmach aktorzy NAPRAWDĘ uprawiali seks!

Nie ulega wątpliwości, że słońce, piękne otoczenie, upalna pogoda i skąpe ubrania sprawiają, że wakacje to idealny czas na romans. W naszej galerii znajdziesz miesiące, w których równie chętnie mamy ochotę na odrobinę zapomnienia. 

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 01:21

Zobacz także

Nasze propozycje