Poprzedni artykuł: Wyniki konkursu - steamer do ubrań marki Philips Następny artykuł: Podejmij wyzwanie Philipsa i zostań drugim w historii Polakiem w kosmo...

Wygraj i przetestuj odkurzacz Philips – WYNIKI

Kobieta, , tagi: Philips, odkurzacze, odkurzacz ekologiczny
Brałaś udział w konkursie? Sprawdź, czy wygrałaś 1 z 3 odkurzaczy Philips do przetestowania!
odkurzacz philips

Najwyższa efektywność, mniejsze zużycie energii

Nowy odkurzacz Philips Performer Expert gwarantuje najskuteczniejsze zbieranie kurzu* ze wszystkich typów podłóg dzięki technologii AirflowMax i wyjątkowej nasadce TriActiveMax opracowanej właśnie pod tym kątem. Urządzenie zapewnia doskonałe efekty odkurzania nawet w miarę zapełniania się worka!

Odkurzacz Philips zapewnia dokładne odkurzanie przy klasie efektywności energetycznej A i jednocześnie wysokiej wydajności. Nowa nasadka TriActiveMax 3 w 1 maksymalizuje skuteczność zbierania kurzu.

Turboszczotka Super sprawia, że odkurzacz doskonale nadaje się do sprzątania mieszkań, w których przebywają zwierzęta. Nadzwyczajną wygodę podczas sprzątania zapewnia zasięg 11m oraz regulowanie ustawień mocy, a także możliwość dłuższego sprzątania bez opróżniania dzięki pojemności 5l.  

Nowy odkurzacz Philips Performer Expert to jakość przyjazna alergikom – filtr HEPA13 z uszczelnieniem HEPA AirSeal zatrzymuje ponad 99% kurzu!

Konkurs

Odpowiedz na pytanie i przetestuj odkurzacz Philips!

Nagrody

3 x odkurzacz Philips FC8726

odkurzacz philips

Jak wybrać dobry odkurzacz?

Przy kupowaniu odkurzacza zależy nam przede wszystkim na tym, by dobrze sprzątał. Dotychczas o wyborze danego odkurzacza decydowała przede wszystkim moc ssania lub moc silnika. Właśnie te parametry postrzegane są przez konsumentów jako najważniejsze. Co do mocy ssania, rzeczywiście ma ona bezpośredni wpływ na to, jak skuteczne jest odkurzanie. Nie jest tak do końca w przypadku mocy silnika, gdyż nie zawsze najwyższa moc silnika oznacza najwyższą moc ssania.

Obecnie ani moc silnika, ani nawet moc ssania nie jest najważniejszym kryterium wyboru odkurzacza. To, na co powinniśmy zwrócić uwagę, to etykieta energetyczna oraz najważniejszy punkt na niej - klasa urządzenia (skala od A do G). Mówi ona o efektywności energetycznej odkurzacza - czyli nie tylko o tym, ile odkurzacz zużywa energii, ale także jak skutecznie sprząta.

Klasa efektywności energetycznej jest to wypadkowa zużycia energii i skuteczności odkurzania podłogi, czyli tego, co jest w odkurzaczu najważniejsze. Mniej znacząca jest tutaj moc silnika, która obecnie dla wszystkich odkurzaczy wynosi maksymalnie 1600W. Nawet odkurzacz o niższej mocy, dzięki zastosowaniu w nim innowacyjnych technologii, jest w stanie sprzątać tak samo skutecznie jak odkurzacz o niegdysiejszej mocy silnika 2000 W.

Przy wyborze odkurzacza warto także zwrócić uwagę na rodzaj szczotki. Jej kształt, sposób, w jaki przylega do podłogi, rodzaj zastosowanego włosia mają wpływ na to, jak efektywnie zbierany jest kurz, czyli jaka jest skuteczność sprzątania.

Jak czytać etykietę energetyczną?

Główną informacją zawartą na etykiecie jest klasa efektywności energetycznej odkurzacza – w skali od A do G. Ponadto na etykiecie znajdują się też informacje o średnim rocznym zużyciu energii, poziomie hałasu, klasie skuteczności odkurzania dywanu i podłogi twardej oraz klasie reemisji kurzu. Poniżej znajduje się wzór etykiety oraz szczegółowe wyjaśnienie jej poszczególnych ikon.

Dowiedz się więcej o produktach marki Philips.

*W ofercie firmy Philips.

Lista laureatów:

Elżbieta S. (Białystok)
Sylwia L.-G. (Pasłęk)
Dorota K. (Gorzów Wielkopolski)

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje