Poprzedni artykuł: Książę William pokazał nagranie, jak jeździ na... wózku inwalidzkim Następny artykuł: Zupełnie odmieniona Ewa Farna promuje książkę. Bardzo schudła

To odstrasza facetów! Jak nie zepsuć sobie wspólnych Walentynek?

Kobieta, , tagi: Walentynki
Być może to twoje pierwsze Walentynki z partnerem, może poprzednie nie udały się tak, jakbyś sobie tego życzyła. W dniu święta zakochanych możesz przeżyć piękne romantyczne chwile albo popełnić błędy, które zniechęca twojego partnera i zepsują wam ten dzień. Jak ich uniknąć?

„Czego pragną mężczyźni?” - to nie tylko tytuł filmu komediowego, ale też pytanie, które zadaje sobie wiele z nas. Szczególnie te, które są w nowych związkach i nie są jeszcze pewne, co lubi ich partner. Każdy mężczyzna ma swoje własne gusta i preferencje, ale istnieją zachowania, które zniechęcą większość facetów. Warto je poznać przed zbliżającymi się Walentynkami, żeby nie popsuć tego wyjątkowego dnia...

Wysokie oczekiwania

Walentynki to w Polsce stosunkowo nowe święto. Czerwone serce dekorują prawie każdą sklepową witrynę, ale nie dajmy się wprowadzić w błąd... Niektórym panom to święto wydaje się wprowadzone „na siłę” i najchętniej nie obchodziliby go wcale, albo ograniczyli się do skromnej celebracji.

Dlatego nie oczekuj, że twój partner stanie na głowie, żeby uczynić 14 lutego niezapomnianą okazją. W szczególności nie spodziewaj się luksusowego prezentu i nie bądź zła, jeśli otrzymasz „tylko” czekoladowe serduszko. Podobnie jest z romantycznym wyjazdem na weekend albo elegancką kolacją w restauracji. Być może twój partner aktualnie nie może sobie pozwolić na taki wydatek, a może nie chce ulegać „zbiorowej histerii” święta zakochanych. Nie daj po sobie poznać, jeśli jesteś zawiedziona i nie miej do niego pretensji. Liczy się pamięć i okazane ci czułość i zainteresowanie.

Brak inicjatywy

Najbardziej wartościowi mężczyźni nie lubią kobiet, które nie wiedzą, czego chcą. No chyba, że spotykasz się z facetem, który zawsze chce ci narzucić swoje zdanie, co, zapewniamy, w końcu stanie się frustrujące... Zamiast czekać na spektakularną niespodziankę, porozmawiaj o waszych planach na 14 lutego.

Nie bój się wprowadzić partnera w swój świat i pokazać mu czegoś nowego, co sprawia tobie przyjemność. Być może zaplanujecie ten dzień tak, żeby pogodzić wasze oczekiwania i gusta? Możecie np. wybrać się do kina, na film, który on chciał zobaczyć, a później na kolację do twojej ulubionej azjatyckiej knajpki. A może masz pomysł na wyjątkową niespodziankę dla niego? Pokaż, że nie jesteś księżniczką, która tylko leży i pachnie, wręcz przeciwnie – umiesz wychodzić z inicjatywą i dbasz o wasz związek.

Życie na pokaz

Jasne, chcesz żeby twoi przyjaciele i znajomi wiedzieli, że wspaniale spędziłaś Walentynki, a wasz związek jest udany i zgodny. Najgorsze jednak, co możesz zrobić  to zmienić wspólny wieczór w sesję wzmożonej aktywności w mediach społecznościowych. Relacjonowanie waszej randki sprawi, że ostatecznie będziecie mieli... bardzo mało czasu dla siebie.

Zamiast chwalić się, jak pięknie się ubrałaś i do jak wykwintnej restauracji wybraliście się na randkę, skup się na swoim ukochanym. Pokaż mu, że tego dnia to on jest dla ciebie najważniejszy. Ubierz się uwzględniając jego gust, nie przesadź z makijażem, schowaj telefon głęboko w torebce. Ważne, żebyście w święto zakochanych byli skoncentrowani na sobie nawzajem, a nie na świecie zewnętrznym.

Niezadbanie

Może to ty nie lubisz Walentynek i najchętniej spędziłabyś ten dzień w dresie, oglądając filmy w sieci. To druga skrajność, która może zepsuć ten wyjątkowy dzień. Często z biegiem lat stajemy się tak pewne uczuć partnera, że nie chcemy już wkładać wysiłku w pielęgnowanie miłości.

Jednak pary w najbardziej udanych związkach starają się zachować element tajemnicy i magii, podnosić temperaturę relacji przy wyjątkowych okazach. Postaraj się zwalczyć zimową chandrę i podejść do Walentynek z entuzjazmem. To przecież doskonała okazja, żeby włożyć koronkową bieliznę na specjalne okazje, pokazać partnerowi, że lubisz się dla niego starać. 14 lutego wyglądaj świetnie, ale też bądź otwarta na partnera. Rozmawiajcie o swoich uczuciach i emocjach, a nie sprzeczajcie się, kto miał wynieść śmieci i wywiesić pranie.

Papierosy

Na koniec temat, który potrafi być kością niezgody w wielu związkach. Jeśli pali tylko jedno z partnerów, drugie najczęściej czuje się niekomfortowo z nałogiem ukochanej osoby. Jeśli to ty jesteś nałogowcem, chociaż w Walentynki oszczędź partnerowi drażniącego zapachu dymu i całuj się z pewnością siebie, którą daje rezygnacja z papierosa. A może Walentynki bez palenia staną się początkiem zmian na lepsze i ostatecznie wyjścia ze szkodliwego nałogu?

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz rzucić palenie, ale wciąż ci to nie wychodzi, może warto spróbować rozwiązań alternatywnych, które dostarczają nikotynę, takich jak e-papierosy czy podgrzewacze tytoniu. E-papierosy są obecne na rynku od dawna, ale podgrzewacze pojawiły się stosunkowo niedawno. Pierwszym produktem tego typu dostępnym w Polsce był IQOS. Urządzenie zamiast spalać tytoń, podgrzewa go i pozwala zredukować związany z nałogiem brzydki zapach – w przypadku Walentynek będzie to szczególnie istotne. Co więcej, wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne ośrodki badawcze na całym świecie wskazują, że produkty te wytwarzają znacznie mniej szkodliwych substancji w porównaniu do papierosów. Naukowcy z Instytutu Biologii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk udowodnili dwudziestokrotnie niższy wpływ aerozolu z podgrzewacza IQOS na powstawanie stresu oksydacyjnego w komórkach nabłonka oskrzeli w porównaniu z dymem papierosowym. Z kolei podlegająca amerykańskiemu FDA instytucja Southeast Tobacco Laboratory stwierdziła, że stężenia akroleiny i benzo(a)pirenu w aerozolu IQOS pozostawały zredukowane o ponad 90%, a formaldehydu o ponad 80% w porównaniu do dymu papierosowego. Na krótką metę pozwala to ograniczyć szkodliwość nałogu, na dłuższą – może być wstępem do ograniczenia, a później całkowitego rzucenia papierosów.

Niezależnie jednak od tego, jak spędzicie Walentynki i czy weźmiesz sobie do serca nasze wskazówki, mamy nadzieję, że ten dzień będzie dla was wyjątkowy i podniesie temperaturę waszej relacji. A jeśli 14 luty okaże się zwykłym, szarym dniem, pamiętajcie, żeby wpisać do waszych kalendarzy czas na specjalne randki. Takie które naprawdę będą celebracją miłości i czasem tylko dla was!

Zdjęcia: IStock

Polecany film


Nasze propozycje