Poprzedni artykuł: Gwiazda serialu "Na Wspólnej" nie ma za co żyć - "jestem bez pracy" Następny artykuł: Dwa produkty, których nigdy nie je Jennifer Lopez. To dlatego jest tak...

Wiceminister zdrowia zapowiada zniesienie obowiązku noszenia maseczek

Kobieta, , tagi: koronawirus
Ministerstwo zdrowia przewiduje, że wkrótce będziemy mogli zrezygnować z zasłaniania ust i nosa. Kiedy to nastąpi?

Na całym świecie obserwujemy spadek liczby zakażeń koronawirusem. Znoszone są obostrzenia epidemiologiczne, zarówno w Polsce, w Europie, jak i na całym świecie. Już od kilku dni możemy na nowo korzystać z usług kosmetycznych i gastronomicznych. Nadal jednak musimy przestrzegać reżimu sanitarnego - nosić maseczki i rękawiczki, zachowywać dystans w miejscach publicznych. 

koniec obowiązku zasłaniania twarzy

Źródło: Istock

Zobacz także: Całkowite odmrożenie gospodarki nastąpi przed 1 lipca? Tak twierdzi minister rozwoju

Koniec obowiązku noszenia maseczki - kiedy zostanie zdjęty nakaz?

W związku ze spadkiem liczby zachorowań, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiada zniesienie jednego z nakazów. Chodzi o konieczność zakrywania nosa i ust, która obowiązuje nas od ponad miesiąca. 

Może nie jutro czy pojutrze, ale w najbliższych tygodniach obowiązek noszenia maseczek będzie na pewno zlikwidowany - powiedział minister w Programie 3 Polskiego Radia.

Polacy od początku wprowadzenia nakazu noszenia maseczek, mieli kłopot z jego przestrzeganiem. Minister zdrowia Łukasz Szumowski wielokrotnie zwracał uwagę na nieumiejętne zakrywanie ust i nosa, apelował także o traktowanie maseczki jako niezbędnej ochrony przed koronawirusem, a nie ochrony przed mandatem.

Liczba zakażeń od kilkudziesięciu dni utrzymuje się na podobnym poziomie, jednak zdecydowana większość dotyczy ogniska na Śląsku

Liczba nowych zakażeń, jeśli chodzi o kopalnie, jest wciąż na dużym poziomie. Ale myślę, że w tym tygodniu sytuacja będzie już opanowana - mówił Waldemar Kraska w Trójce.

O możliwości zniesienia nakazu zasłaniania twarzy plotkowano już wcześniej. Prawdopodobnie, początkowo zostanie zniesiony on na otwartych przestrzeniach, a nadal będzie obowiązywał w sklepach, galeriach handlowych i u fryzjera. Nie oznacza to także końca epidemii, choć okres letni sprzyja jej wyciszeniu. Nadal będziemy musieli zachować dystans społeczny i odpowiednią higienę. Niestety - jak zaznaczył wiceminister, jesienią koronawirus może nas znów zaatakować. 

Zobacz także: Ruszają obozy i kolonie! Lista obostrzeń jest jednak bardzo długa

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 czerwca 2020, 13:44

Nasze propozycje