Poprzedni artykuł: Książę Harry trafił do szpitala psychiatrycznego?! Co się stało? Następny artykuł: Nowy dodatek i zasiłek dla bezrobotnych - wyższy niż najniższa krajowa

Wracają wesela - jest zgoda Ministerstwa Zdrowia

Kobieta,
,
, tagi: wesele, koronawirus
Odmrożenie branży ślubnej zaplanowane jest na 4. etap odmrażania gospodarki. Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że przyjęcia wrócą w lipcu. Przewiduje się ograniczenia w liczbie gości do 50 osób.

Branża ślubna od dawna czeka na sygnał, kiedy możliwe będzie wznowienie organizacji przyjęć i wesel. Jak zapowiadały dotąd wicepremier i wiceminister rozwoju, przygotowywane są już warunki i zasady bezpieczeństwa dotyczące tego obszaru gospodarki.

MR prowadzi konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki. Przygotowujemy je we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia. Zakończyliśmy już rozmowy ws. wytycznych dotyczących funkcjonowania – po odmrożeniu – salonów piercingu i tatuażu oraz solariów. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy opracowywanie wytycznych m.in. dla branży transportu okołolotniczego - zaznaczono w komunikacie Ministerstwa Rozwoju w piątek.

Minister Zdrowia oświadczył natomiast, że przywrócenie wesel będzie miało miejsce już w lipcu. Oprócz tego możemy spodziewać się również powrotu parków rozrywki, solariów, czy salonów tatuażu. 

Wracają wesela

Źródło: iStock

Szumowski o organizacji wesel - kiedy konkretna data?

Możliwość organizowania wesel jest zaplanowana na kolejny, czwarty już etap odmrażania gospodarki. Zgoda resortu zdrowia dotyczy w tej chwili wydarzeń do 50 osób. 

Myślę, że już w lipcu będzie można urządzać większe uroczystości. Duże wesela to nie będą, ale tak do 50 osób - udzielił informacji WP Łukasz Szumowski. 

Słowa szefa resortu zdrowia potwierdził wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, który dodał, że zdaje sobie sprawę z kłopotu, jakie sprawiają ograniczenia liczby gości. 

Wesele, to jest uroczystość o charakterze zamkniętym w gronie bliskich sobie osób. Każdy z nas na wesele zaprasza członków najbliższej rodziny, najbliższych znajomych. Wiemy, ze 50 osób, to nie jest w przypadku wesela bardzo duża liczba uczestników - zaznaczył w piątek Cieszyński.

Szczegóły i zasady postępowania nie są jeszcze znane. Konkretna data pojawi się już wkrótce, a informacje na ten temat przekaże prawdopodobnie w przyszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki. Oznacza to, że czerwcowe uroczystości będą musiały zostać przełożone na dalszy termin.

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

31 maja 2020, 23:58

Nasze propozycje