Poprzedni artykuł: Meghan i Harry mają problemy z sąsiadami. Nikt w okolicy ich nie lubi.... Następny artykuł: Dagmara Kaźmierska z „Królowych życia” przyznała się do złych nawyków

Wykorzystaj zdolności organizacyjne i swoje pasje w pracy!

Kobieta, , tagi: makijaż, stylizacja, aranżacja wnętrz, TEB Edukacja, organizacja imprez
Kiedy praca tak naprawdę przestaje męczyć? Gdy jednocześnie jest naszą pasją. Zastanów się, w jakich codziennych czynnościach lub zadaniach odnajdujesz frajdę i spróbuj uczynić z tego sposób na życie.

Sukces i spełnienie w życiu zawodowym osiągamy nie tylko wtedy, gdy wspinamy się po kolejnych szczeblach kariery. By uniknąć wypalenia ważne jest, żeby praca była naszą pasją. Wówczas przestaje być przykrym obowiązkiem i elementem codziennej prozy życia, nieuchronnie przypominającym o ratach kredytu hipotecznego. Kiedy robisz coś z pasji, wykorzystując swoje zdolności, masz większe szanse powodzenia. Musisz tylko odpowiedzieć sobie na kilka pytań: co lubisz robić?, w czym jesteś dobra?

Jesteś mistrzynią organizacji spotkań i imprez?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o niedzielny obiad, urodzinową imprezę-niespodziankę czy ślub przyjaciółki – kiedy trzeba zorganizować spotkanie lub imprezę, rodzina i znajomi zawsze uderzają do ciebie. Tylko ty potrafisz perfekcyjnie zaplanować każde wydarzenie, podzielić obowiązki, a nawet znaleźć najlepszą ofertę w mieście.

Czy zastanawiałaś się, jak możesz zacząć zarabiać na swoich umiejętnościach. Szkoły policealne TEB mają w swojej ofercie kierunek, który cię zainteresuje – Organizator imprez ślubnych i konferencyjnych”. Możesz być osobą, która zawodowo zajmuje się planowaniem i koordynowaniem różnego typu eventów, konferencji oraz uroczystości np. ślubów i przyjęć okolicznościowych. Zdobyta wiedza pozwala na pracę zarówno w hotelach, restauracjach oraz agencjach marketingowych jak i założenie własnej agencji ślubnej. W ramach nauki odbywają się zajęcia z takich zagadnień jak: aranżacja ceremonii i konferencji, marketing agencji ślubnej, a także planowanie oraz organizacja konferencji i wesel. Dowiesz się m.in. jak przygotować „plan B” na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń czy też jak negocjować warunki współpracy z klientem i podwykonawcami. 

Lubisz się malować, a koleżanki zawsze pytają, gdzie to kupiłaś?

Dlaczego nie zacząć pracy jako osobista stylistka, pani od wizerunku? Jeśli dodatkowo masz smykałkę do makijażu i lubisz malować nie tylko siebie, ale też innych, mogłabyś w swojej ofercie umieścić także totalne metamorfozy. Rozważ więc przebranżowienie się na kierunku „Wizaż i stylizacja”.

Nauczysz się korekcji cery i niedoskonałości urody, modelowania twarzy podkładem oraz wykonywania makijażu: dziennego, wieczorowego i stylizowanego. W TEB Edukacja nauczyciele-praktycy pracują na kosmetykach marki Inglot i dodatkowo otrzymasz certyfikat ze znajomości kosmetyków do makijażu swojego partnera.

Potrafisz aranżować wnętrza?

Urządzanie mieszkania sprawiło ci mnóstwo frajdy? Zamiast do sklepu z butami wolisz jechać do meblowego? Oglądając serial analizujesz wnętrza, zamiast śledzić dialogi? Najwyraźniej minęłaś się z powołaniem, ale nic straconego. Każdy dzień jest szansą, aby wszystko zmienić. Na przykład zawód. Na kierunku Dekorator wnętrz i home staging zdobędziesz umiejętności z zakresu projektowania i realizowania wystroju wnętrz, a także pozyskiwania materiałów i elementów niezbędnych do ich aranżacji.

Dodatkowo dowiesz się, jak stylizować wnętrza oraz przygotować nieruchomość do wynajmu lub sprzedaży. Nauczysz się, w jaki sposób doradzać klientowi w zakresie m. in. zmian umeblowania, kolorów ścian, wzorów tapet, rodzajów oświetlenia, zasłon i firan oraz w wyborze dzieł sztuki dopasowanych do stylu i warunków, jakie stwarza dane pomieszczenie.

Już wiesz? Więc do dzieła!

Zapamiętaj – pasja może być twoją pracą, a praca pasją. To od ciebie zależy, jak będzie wyglądała twoja przyszłość. Fach właściwie masz już w ręku. Odpowiedni kierunek tylko oszlifuje diament, którym jesteś.

Artykuł powstał we współpracy z TEB Edukacja

zdjęcia: iStock


Nasze propozycje