Pozwól sobie na oddech! Każda z nas go potrzebuje

Kobieta, , tagi: NIVEA, NIVEA MicellAIR
Poprzedni artykuł: Renée Zellweger zachwyca figurą, ale i tak uwagę przykuwa jej twarz Następny artykuł: Nowy trend w piercingu! Od umiejscowienia dziurek ważniejsza jest ich...
Każda z nas zasługuje na chwilę relaksu, moment dla samej siebie. Jednak w natłoku codziennych wyzwań łatwo o tym zapomnieć. Zazwyczaj przedkładamy obowiązki ponad odpoczynek, rezygnując ze swojego czasu wolnego. A przecież chwila na oddech jest nam potrzebna do zebrania sił i motywacji na kolejny dzień!

Brak czasu doskwiera nam coraz bardziej, a napięcie związane z ilością rzeczy do zrobienia tylko rośnie. Zdarza się, że tworzymy plany, których ciężko nam się trzymać, bo doba ma jedynie 24 godziny. Mamy na głowie multum spraw, które mogą potęgować w nas stres i pogarszać humor - dlatego ważne jest wydzielenie w swoim harmonogramie czasu dla siebie. Chwila na oddech pomaga nam odzyskać równowagę i dobre samopoczucie. Jest też przyjemnością, na którą powinna sobie pozwolić każda kobieta. Potwierdza to badanie, przeprowadzone we współpracy z marką NIVEA!

Czy na co dzień mamy czas tylko dla siebie?

Kobiety niemal jednomyślnie ( 99% badanych) stwierdzają, że każda z nas powinna mieć czas tylko dla siebie. Jednak okazuje się, że w rzeczywistości ma go w ciągu dnia mniej niż połowa z nich (zaledwie 34%)! Badanie, które przeprowadziliśmy wspólnie z marką NIVEA na grupie 564 użytkowniczek serwisu Wizaz.pl, wykazuje, że tylko 20% kobiet ma więcej niż godzinę czas wolnego dziennie. Dodatkowo, tylko 18% co najmniej kilka razy w tygodniu spotyka się ze znajomymi.

Zapytane o przyczyny takiego stanu rzeczy, badane podają przede wszystkim pracę zawodową (40%), obowiązki domowe (27%) i opiekę nad dziećmi (21%). Wśród często wymienianych są też studia i nauka:

Praca, uczelnia (pisanie pracy i obrona licencjatu), pomoc przy opiece nad małymi braćmi oraz codziennie obowiązki domowe - pisze wiola_pilawa.

Połączenie pracy we własnej firmie z opieką nad dwójką dzieci i prowadzeniem domu. Jeśli chcę mieć czas na hobby lub spotkania ze znajomymi brakuje mi czasu staranne zadbanie o siebie - wyjaśnia MagdaGlo.

Zbyt dużo zajęć zawodowych, ale i domowych. Kumulacja wszystkiego paraliżuje moje plany - podsumowuje Mikmal.

Na co najchętniej przeznaczamy czas wolny?

Jak wynika z badania, statystyczna kobieta dzieli swój czas między pracę zawodową, dom i opiekę nad dziećmi. Po zsumowaniu wszystkich obowiązków, zostaje jej w ciągu dnia ok. godziny czasu wolnego - deklaruje 62% badanych. Jak więc wykorzystuje go najczęściej i jak odpoczywa od rutyny dnia codziennego? Dla większości kobiet (66%) najlepiej sprawdzającym się sposobem na „oddech” jest domowa pielęgnacja. Oprócz tego, w przypadku 19% są to książki, kino czy zakupy, a jedynie 15% wybiera aktywność fizyczną.  

Pielęgnacja twarzy i ciała bardzo mnie relaksuje i pozwala odpłynąć myślami gdzieś dalej. Delikatny masaż twarzy redukuje napięcie mięśniowe, a z maseczką na twarzy mogę poczytać książkę. Wtedy łapię maksymalny oddech :) - mówi Aneta_Ch.

Uwielbiam czytać ciekawe książki, szczególnie jesienią i zimą, kiedy wieczory są długie. W wygodnym fotelu przy filiżance aromatycznej kawy lub lampce wina przenoszę się myślami w inny, czasami nierealny świat - zdradza sewka.

Ze słuchawkami na uszach, w wygodnych butach relaksuję się biegając leśną ścieżką między drzewami. Otoczenie natury pozwala mi wziąć oddech i na chwilę oderwać się od codzienności. Mam wtedy czas na oczyszczenie myśli, złapanie dystansu do problemów i przemyślenie strategii na następny dzień! - tłumaczy LuizkaB.

Pozwól sobie na oddech!

Każda z nas zasługuje na oddech. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której zaczynamy ignorować swoje indywidualne potrzeby i pragnienia. Przepracowanie grozi zmęczeniem, stopniowym pogarszaniem więzi czy nawet problemami zdrowotnymi. Zatrzymaj się więc i spróbuj dla odmiany popracować nad życiowym balansem. Nie wiesz, od czego zacząć? Przygotowaliśmy dla ciebie kilka rozwiązań, jak zagospodarować dzień, kiedy ma się kolejno 15 minut, ok. godziny lub kilka godzin czasu wolnego.

Odmień swoją codzienność i postaraj się przekonać do tego innych. Weź udział w konkursie i wygraj 1 z 10 zestawów kosmetyków do pielęgnacji NIVEA. Nie przegap okazji - sprawdź, jak to zrobić! 

Wyniki badania przeprowadzonego na grupie 564 użytkowniczek serwisu wizaz.pl w dniach 12.02.2019-14.02 2019 r.

materiał powstał we współpracy z marką NIVEA

zdjęcia: mat. prasowe


Nasze propozycje