Poprzedni artykuł: Wiedziałyście, że księżna Diana miała siostrę? Poznajcie Sarah Następny artykuł: 5 niezawodnych sztuczek, dzięki którym przyspieszysz orgazm

Monika Zamachowska w wywiadzie wyznaje: 'Mam wyrzuty sumienia z powodu inności Tomka'

Monika Zamachowska w wywiadzie dla magazynu "Viva!" po raz pierwszy szczerze opowiedziała o chorobie swojego syna. Jak sobie radzi?

Monika Zamachowska udzieliła szczerego wywiadu dla magazynu "Viva", w którym wziął udział również jej syn Tomasz Malcolm. Rozmowę prowadziła Krystyna Pytlakowska.

Polecamy:  Księżniczka Charlotte w Polsce miała na sobie buty... wujka Harry'ego z 1986 roku!

Dziennikarka opowiedziała o chorobie syna, który cierpi na zespół Aspergera. Jest to lekka odmiana autyzmu. Monika Zamachowska i Tomek Malcolm chcą, aby ich doświadczenia pomogły innym, którzy borykają się z tą chorobą. Gwiazda wspomina, że przed zdiagnozowaniem choroby jej syna było jej bardzo ciężko, ponieważ nie wiedziała, co mu dolega.

Polecamy:  Jak wygląda 17-letni syn Natalii Kukulskiej? Jan też zostanie muzykiem?

Bardzo źle wspominam czas, kiedy próbowaliśmy się z tatą Tomka dowiedzieć, co tak naprawdę dolega naszemu synkowi. Miałam ciężki poród kleszczowy. Nie możesz tego synku pamiętać, ale jako małe dziecko sztywniałeś i traciłeś z nami kontakt. Myśleliśmy, że masz padaczkę. Pierwsze USG na drugi dzień po twoim urodzeniu wykazało nieduże niedotlenienie mózgu. Od początku więc chodziliśmy z tobą po lekarzach: neonatologach, neurologach, psychologach, psychiatrach. - wyznała Monika Zamachowska w rozmowie z magazynem "Viva!".

Prawidłową diagnozę postawiono, kiedy Tomek miał pięć lat i poszedł do szkoły. Było to w Anglii. Jak wtedy czuła się Monika Zamachowska? 

Mam wyrzuty sumienia z powodu twojej inności. Matki zawsze żyją w poczuciu winy, że to one czegoś nie dopatrzyły. Właściwie całe moje życie to walka z tym poczuciem. Kiedy poznaliśmy z Jamiem diagnozę, trochę odetchnęliśmy, wiedzieliśmy przynajmniej jak cię wspierać - tłumaczy Monika Zamachowska w rozmowie z magazynem "Viva".

Monika Zamachowska i jej syn Tomek opowiadają w wywiadzie, że będąc dzieckiem chłopak miał m.in. super nauczycielkę, która nauczała go za pomocą obrazków, a on się jej grzecznie podporządkowywał. 

Ale niedługo później postanowiliśmy się przenieść do Polski i znowu musieliśmy udowadniać, że nie jesteś dzieckiem zaniedbanym ani źle wychowanym. Mozolnie więc tłumaczyliśmy, że gdy nie odpowiadasz na pytanie i nie zawsze reagujesz, gdy się do ciebie coś mówi, to dlatego że masz Aspergera. Można powiedzieć eufemistycznie, że to nie było komfortowe - wspomina Monika Zamachowska w wywiadzie dla magazynu "Viva!".

Polecamy:  Ta trzylatka pokazała, jaka siła drzemie w kobietach. Jej zdjęcia podbijają internet

Całą rozmowę z Moniką Zamachowską i jej synem Tomaszem Malcolmem możecie przeczytać w magazynie "Viva!".

Czy ten wywiad zmieni spojrzenie polskiego społeczeństwa na osoby z zespołem Aspergera? Mamy nadzieję, że tak. 

zdjęcia: ONS

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 kwietnia 2019, 10:29

Zobacz także

Nasze propozycje